Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Китаї знайшли скам'янілі непальські сливи, яким 15 млн років

Фото з відкритих джерел

Якщо у плодів сучасної непальської сливи є від трьох до шести "вічок", то в давнину така культура приносила плоди з сімома отворами

Група дослідників з Китаю та США знайшла в повіті Чжанпу провінції Фуцзянь на сході Китаю скам'янілі плоди непальської сливи, вік яких налічує 15 млн років. Про це повідомляє "Сіньхуа" з посиланням на Нанкінський Інститут геології та палеонтології при Академії наук Китаю.

Як зазначається, археологічна група знайшла в цілому сім овальних кістянок, які в основному нагадують сучасні аналоги. Однак, якщо у плодів сучасної непальської сливи є від трьох до шести "вічок", то в давнину така культура приносила плоди із сімома отворами.

Фото з відкритих джерел

Також дослідження показують, що 20 млн років тому непальська слива була широко поширена в Євразії, а нині вона є одним з ендеміків Східної Азії.

Непальська слива - це рід дерев, що ростуть в тропічних і субтропічних широтах Східної Азії. Археологічні дані свідчать, що люди вживали її плоди в їжу ще 8000 років тому.

Новини за темою: У Болгарії знайшли маску "інопланетянина", що датується V тисячоліттям до нашої ери

До слова, раніше стало відомо і про незвичайну знахідку на території України. Житель села Морочне Рівненської області знайшов на березі меліоративного каналу ні на що не схожий артефакт довжиною близько 20 см. Невдовзі вчені заявили, що це - зуб мамонта віком близько 41 тис. років.

Loading...