Китайські ЗМІ заявили про смерть лікаря, який першим попереджав про коронавірус, а тоді написали, що він живий

Після своєї заяви, лікар зіткнувся із тиском місцевої влади

Ілюстроване фото REUTERS

Оновлено: Китайські засоби масової інформації поміняли повідомлення про смерть лікаря Лі Веньляна, який одним з перших попередив про спалах коронавіруса 2019 nCov і сам ним заразився. Спершу державна газета Global Times повідомила з посиланням на дані лікарні, що лікар помер, однак пізніше було заявлено, що він знаходиться в критичному стані. 

Виданню ВВС медики в лікарні підтвердили, що після того, як смерть чоловіка почали активно обговорювати в китайських соціальних мережах, чиновники розпорядилися підключити тіло до системи життєзабезпечення, а формулювання в повідомленнях змінити з "помер" на "знаходиться в критичному стані". Мовляв, так влада хоче контролювати подачу інформації про стан медика. 

Раніше повідомлялося, що у Китаї помер лікар Лі Веньлян, який був одним із перших, хто заговорив серед медичної спільноти про небезпеку коронавірусу із Уханя. Про це написав Global Times.

"Китайський лікар Лі Веньлян, один із восьми викривальників, які намагалися попередити інших медиків про спалах коронавірусу, але отримав догану місцевої поліції, помер від коронавірусу в четвер в Ухані", - йшлося у повідомленні. 

Відомо, що чоловік 30 грудня 2019 року написав своїм колишнім одногрупникам із медичної школи про те, що до його лікарні доставили 7 пацієнтів, які відвідували місцевий рибний ринок, з ознаками захворювання, схожого на атипову пневмонію, що призвела до епідемії у 2002-2003 роках. Він радив одягати спеціальний захисний костюм.

Наступного дня місцева влада викликала Веньляна, аби той пояснив, як дізнався про випадки зараження вірусом. Незабаром до Веньляна прийшли співробітники поліції та звинуватили його в поширенні чуток та порушенні правопорядку. Медику погрожували триманням під вартою.

Лікар Лі Веньлян помер від коронавірусу Twitter Global News

Після цього лікар визнав, що нібито порушив закон і відмовився від подальших "неправомірних дій". Веньлян повернувся до роботи і лікував людину з іще недіагностованим коронавірусом, а 10 січня у нього з'явився кашель, потім лихоманка. За два дні його госпіталізували. Інфікування коронавірусом підтвердили 1 лютого.

Нагадаємо, станом на ранок четверга, 6 лютого, внаслідок зараження небезпечним китайським коронавірусом померло 565 осіб, у той же час вилікувалося - 1198 особи, а кількість випадків захворювання збільшилась до 28280.

 

 Loading...