У Казахстані розкопали скелет тисячолітнього домашнього кота з "нелегким життям"

3D-зображення тисячолітнього кота Scientific Reports

Попри вік, скелет кота добре зберігся

У південній частині Казахстану вздовж колишнього Шовкового шляху археологи відкопали скелет домашнього кота, який жив понад 1000 років тому. Про це повідомляє Scientific Reports.

Так, археологам вдалося знайти добре збережений скелет кота, тоді як найчастіше під час розкопок можна відшукати окремі кістки. 

За словами вчених, тварина була домашньою, а не диким степовим котом. Крім цього, науковці створили рентген кісток тварини та її 3D-зображення, з чого зробили висновки про  його "нелегке життя".

"Кіт зазнав низки переломів, але вижив", — зазначив один з авторів дослідження доктор Ешлі Харуда з Університету Мартіна Лютера в Галле-Віттенберзі.

Однак, аналіз кісток показав, що у раціоні кота було багато білка.

Також археологи припустили, що кіт супроводжував казахських скотарів, які доглядали за ним, а після його смерті - поховали.

Новини за темою: Археологи в Ізраїлі виявили малюнки зниклої цивілізації

За попередньою інформацією, представники тюркомовних народів утримували тварин лише тоді, коли вони були важливими для людського життя. Тому той факт, що скотарі доглядали за домашніми кішками, свідчить про культурні зміни.

Нагадаємо, раніше на півночі Синайського півострова у Єгипті археологи знайшли печеру з древніми рельєфними гравюрами із зображеннями тварин, які раніше не зустрічалися в тій місцевості. 

Loading...