Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Канаді підліток знайшов кістки рідкісного динозавра, який жив 69 млн років тому

Вік виявленого гадрозавра становив 3-4 роки

У Канаді 12-річний хлопець разом із батьком знайшов кістки гадрозавра, який жив 69 млн років тому. Про це повідомила пресслужба організації Nature Conservancy of Canada.

Зазначається, що в липні 12-річний палеонтолог Натан Грушкін та його батько Діон виявили кістки під час походів у заповідник. Вони надіслали фотографії своєї знахідки до Королівського музею Тіррелла, який встановив, що кістки належать молодому гадрозавру, широко відомому як качкодзьобий динозавр.

Загалом із часу знахідки палеонтологи музею виявили від 30 до 50 кісток у стіні каньйону, дослідження яких тривало до вчора, 15 жовтня. Всі зібрані кістки належать до одного зразка — неповнолітнього гадрозавра приблизно 3 або 4 років. "Я не був схвильованим, хоча мав би. Я був дуже шокований, що зробив відкриття динозавра", – сказав підліток.

Як повідомляють фахівці, гадрозаври – найпоширеніші скам’янілості, знайдені в провінції Альберти, проте цей екземпляр є особливим, оскільки було виявлено небагато скелетів неповнолітніх динозаврів цього виду, а також через його розташування в гірських породах. "Цей молодий гадрозавр є дуже важливим відкриттям, оскільки він походить із невивченого часового інтервалу, і ми дуже мало знаємо про те, які динозаври чи тварини жили в Альберті. Знахідка Натана і Діона допоможе нам заповнити цю велику прогалину в наших знаннях про еволюцію динозаврів", – висловився Франсуа Террієн, представник Королівського музею палеонтології Тіррелла.

Новини за темою: У США на аукціоні продали скелет тиранозавра за рекордні 31,8 млн доларів

Нагадаємо, нещодавно в пустелі Гобі, яка розташована в Монголії, палеонтологи знайшли рештки динозавра нового виду. Тоді повідомлялося, що вік решток становить 68 млн років.Loading...