Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Грузії відбуваються масові протести через результати виборів, поліція застосувала водомети

Мітингувальники вимагають перевиборів до парламенту країни

У Тбілісі відбуваються масові протести через незгоду з результатами парламентських виборів, в результаті чого сталися сутички мітингувальників із поліцією. Про це повідомляє JAMnews.

Зазначається, що протестувальники вимагають перевиборів до парламенту через нібито масові фальсифікації. У зв’язку з цим грузинська опозиція пред’явила владі ультиматум — глава ЦВК має піти у відставку, а чинний уряд має звільнити політв’язнів та призначити перевибори.

Після того, як ультиматум не був виконаний, основна маса людей перейшла від будівлі парламенту до Центральної виборчої комісії. Лідери опозиції заявили, що не дозволять нікому увійти в будівлю ЦВК і залишаться там, поки не буде виконано ультиматум. У свою чергу, уряд назвав цю вимогу абсурдною.

Новини за темою: У Грузії запровадили обов’язкове носіння масок на вулиці

Водночас учасники акції намагалися прорватися через металеві заслони, а деякі кидали каміння в поліцейських. Внаслідок цього поліція почала розгін. Зокрема, були мобілізовані додаткові поліцейські групи і спецпризначенці.

Як повідомляє "Грузия Онлайн", біля будівлі ЦВК правоохоронці застосували проти мітингувальників водомети. Водночас "Руставі-2" зазначає, що внаслідок застосування водомета щонайменше троє учасників акції постраждали. Наразі протестувальники не планують розходитися, а силовики зі щитами оточили урядові будівлі.

Новини за темою: Парламентські вибори у Грузії: Хто переміг і чому незадоволена опозиція

Раніше повідомлялося, що в Грузії розслідують підготовку до спроби силового повалення влади в країні. Зокрема, передбачається, що фігуранти справи сформували мобільні групи з-поміж колишніх співробітників правоохоронних органів та військовослужбовців.

Loading...