У Грузії стартували парламентські вибори за новою системою

У Грузії 31 жовтня розпочалися парламентські вибори Фото з відкритих джерел

Станом на 15:00 за місцевим часом явка виборців становила 36,48%

У Грузії 31 жовтня розпочалося голосування на парламентських виборах, яке вперше проводять за новою системою. Про це повідомляє телеканал "Рустави 2". 

Так, за даними Центральної виборчої комісії Грузії, виборчі дільниці (понад 3,5 тисяч) відкрилися вчасно, о 8:00. Проголосувати громадяни зможуть до 20:00 цього дня. 

Зазначається, що парламентські вибори в країні вперше проходять за новою системою. Зокрема, прохідний бар'єр було знижено з 5% до 1%, 120 депутатів зі 150 обиратимуть за пропорційною системою, 30 – за мажоритарною (раніше в мажоритарних округах обирали 73 депутатів, за списками партій і блоків – 77).

Крім цього, для формування більшості у парламенті одній партії необхідно буде отримати щонайменше 40% голосів. 

За даними ЦВК, станом на 15:00 за тбіліським часом (13:00 за Києвом) явка виборців становила 36,48% виборців. Для порівняння, у 2016 році показники становили 34,79%. 

Новини за темою: Саакашвілі пообіцяв "жорстку відповідь" у разі фальсифікації виборів в Грузії

Загалом у цьогорічних виборах у Грузії беруть участь 48 партій і два блоки. Серед них - керівна "Грузинська мрія" та опозиційні "Єдиний національний рух - Сила в єдності". На початку вересня цього року опозиційні сили оголосили, що у разі перемоги висунуть на пост прем'єра колишнього президента країни Михайла Саакашвілі, який зараз очолює Виконавчий комітет реформ України.

Нагадаємо, нещодавно Саакашвілі заявив про свою згоду стати прем'єр-міністром Грузії після перемоги опозиції на парламентських виборах. Loading...