Новини » Світ Читать эту новость на русском

У глобальному потеплінні винні багатії, - дослідження

Фото з відкритих джерел

Якщо країни кардинально не змінять політику до 2050-го року, споживання енергії зросте у 2 рази у порівнянні з 2011-м, що призведе до нових змін клімату

Істотну частку впливу на зміну клімату у світі завдають заможні люди. Про це свідчать данні дослідження британського Університету Лідса, пише BBC.

Згідно з даними дослідження, яке охопило 86 країн, десята частина населення з найвищими статками споживає приблизно у 20 разів більше енергії, ніж десята частина з найнижчими прибутками.

Науковці стверджують, що це здебільшого тому, що найбідніші люди менше користуються транспортом і не можуть собі дозволити власні авто.

Висновком було те, що чим багатша людина, тим більше енергії вона споживає, і ця залежність існує в усіх розглянутих країнах.

За прогнозами вчених, якщо країни кардинально не змінять політику до 2050-го року, споживання енергії зросте у 2 рази у порівнянні з 2011-м, що призведе до нових змін клімату.

Зокрема для розв'язання цієї проблеми дослідники пропонують дві речі:

  • Уряди країн можуть знизити попит на приватні авто шляхом покращення роботи громадського транспорту, підвищення податків на великі автомобілі й збільшення тарифів для пасажирів, що літають частіше за інших;
  • Прискорити перехід на електромобілі, хоча попередні дослідження виявили, що попит на них все одно необхідно знизити, інакше знадобиться надто багато ресурсів для виробництва та розподілу електрики.

Новини за темою: Кліматична катастрофа: Понад 200 вчених попереджають про "глобальний системний колапс" на Землі

Нагадаємо, раніше Міжнародна група вчених заявила про нову загрозу, яка веде до кліматичної катастрофи. 

Loading...