У Франції розробляють стратегію реагування на погрози викладачам після обезголовлення вчителя

Прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс Фото з відкритих джерел

За словами прем'єр-міністра, вбивство вчителя – це напад на Францію і свободу слова

Уряд Франції працює над створенням ефективної стратегії реагування на погрози, які можуть надходити на адресу вчителів. Про це повідомив прем’єр-міністр країни Жан Кастекс в інтерв’ю Le Journal du Dimanche.

За словами Кастекса, після обезголовлення вчителя під Парижем влада тісно працює з освітянами, щоб якомога швидше домогтися конкретних дій. "Держава виконає взяті на себе зобов’язання, відповідаючи ворогам найрішучішим чином. Сьогодні я хочу, щоб вчителі знали, що перед обличчям цього жахливого злочину за ними стоїть вся країна", – сказав прем’єр.

Водночас очільник французького уряду вважає, що трагедія з нападом на вчителя – це напад на Францію і свободу слова. "Ця трагедія зачіпає кожного з нас, тому що атакована республіка. Нападу зазнали свобода слова і совісті, свобода викладання, які є основою нашого республіканського пакту. Але ісламістський тероризм ніколи не переможе, тому що свобода буде сильніше", – висловився Кастекс.

На питання журналістів про те, чи потрібно вивчати карикатури на пророка Мухаммеда в школі, Кастекс заявив, що вчителі мають самі вирішувати, чи обговорювати їх на уроках.  "Але безсумнівним є те, що ті, хто викладають знання нашим дітям, повинні залишатися вільними в цьому. Ця свобода не підлягає обговоренню… Преса вільна це робити, і завдання в тому, щоб так було завжди. Саме тому, що ми є демократією, тому що у нас є незалежна преса, ми стаємо мішенню для тих, хто підпорядковується мракобіссю і тоталітарній ідеології", – додав прем’єр-міністр.

Нагадаємо, 17 жовтня неподалік від столиці Франції невідомий перерізав глотку викладачеві середньої школи, який під час уроку про свободу слова показував карикатуру на мусульманського пророка Мухаммеда. Вчителі знайшли обезголовленим неподалік навчального закладу.

Новини за темою: У Франції заявили, що вчителя біля Парижа обезголовив 18-річний уродженець Москви

Пізніше поліція затримала батьків, дідуся і молодшого брата ймовірного зловмисника і провела обшуки в квартирі підозрюваного.

Loading...