live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Франції помер автор образів Астерікса і Обелікса - Альбер Удерцо

Художника не стало в результаті серцевого нападу

Альбер Удерцо з відкритих джерел

У Франції у віці 92 років пішов з життя відомий художник Альбер Удерцо, який разом з письменником Рене Госсінні створив популярних героїв мультфільмів, фільмів та коміксів Астерікса і Обелікса. Про це повідомляє AFP.

"Альбер Удерцо помер уві сні у своєму будинку в Нойлі після серцевого нападу, який не був пов'язаний із коронавірусом. Він був дуже втомлений останні кілька тижнів", — повідомив зять Удерцо.

Довідка:

Альбер Удерцо народився 25 квітня 1927 року у Франції. При народженні він мав по шість пальців на кожній руці — аномалія, виправлена ​​хірургічною операцією. Також, коли Удерцо був дитиною, виявилося, що він частковий дальтонік: не розрізняє червоний та зелений кольори. У дитинстві він відкрив для себе комікси про Міккі-Мауса, які публікували в Petit Parisien.

Під час Другої світової війни молодий Удерцо перебрався в Бретань, де він працював на фермі і допомагав батькові в торгівлі меблями.

Кар'єру художника почав в Парижі в 1945 році, де створив комікси Фламберже (спільно з Ем-Ре-Вілем) і Клопінар. У 1947-1948 Альбер намалював комікси Беллуа (спільно з Жаном-Мішелем Шарльє), Айріс Бак і Принц Роллан.

У 1951 Удерцо знайомиться з письменником Рене Госінні і вони починають роботу в паризькому офісі бельгійської компанії "Уорлд Прес". Їх першим спільним проєктом став комікс Жан Пістолет.

У 1959 році разом з іншими художниками вони засновують журнал "Пілот", в якому Госінні став директором, а Удерцо - художнім директором.

28 жовтня того ж року виходить перший номер журналу в якому вперше з'являється Астерікс і через два роки, у 1961 виходить комікс Астерікс з Галії.

Альбер Удерцо і його герої, Астерікс і Обелікс з відкритих джерел

Астерікс і Обелікс з відкритих джерел

У 1967 комікси про Астерікса стають настільки популярними, що Госінні і Удерцо вирішили повністю присвятити себе своєму герою і відмовилися від інших проєктів.

У 1985 році Альбер Удерцо став Кавалером Ордена Почесного легіону.

Loading...