Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Держдумі РФ хочуть визнати мітингом чергу на пікет

Фото з відкритих джерел

Відповідні законопроєкти вже опубліковані на сайті нижньої палати парламенту Росії

У Державну думу РФ депутатом від "Єдиної Росії" Дмитром Вяткіним було внесено два законопроєкти, що передбачають посилення правила проведення мітингів і пікетів. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 

Згідно з повідомленням, проєкти пропонують заборонити мітинги біля будівель екстрених служб (наприклад, МВС або ФСБ) і визнати публічним заходом чергу на пікет. 

У першому законопроєкті публічним заходом пропонується визнавати не лише одиничні пікети, але і "почергову участь декількох осіб у таких пікетах", тобто черги з учасників пікетування, а також "масове одночасне перебування або пересування громадян у громадських місцях", спрямоване на вираження і формування думок щодо політичних, економічних і соціальних питань.

Новини за темою: В Росії планують позначати окремих кандидатів на виборах як "іноземних агентів"

Окрім цього, документ посилює вимоги до журналістів, які висвітлюють мітинги. Представникам ЗМІ забороняється використовувати плакати і транспаранти, роздавати листівки, вигукувати гасла, організовувати збір підписів і використовувати "різну символіку та інші засоби публічного вираження колективної або індивідуальної думки".

Щодо другого законопроєкту, то він передбачає заборону для організаторів мітингів приймати фінансування від іноземних держав, організацій і громадян, неурядових організацій, визнаних іноземними агентами, росіян віком до 16 років, анонімних жертводавців і юридичних осіб, зареєстрованих менш ніж за рік до цього. Після проведення акції організаторам доведеться надати владі звіт про витрачання грошей.

Новини за темою: У РФ вважають, що Байдена рано вітати з перемогою на виборах

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що в Держдуму РФ внесли законопроєкт про обнулення президентських термінів Володимира Путіна.

 

Loading...