У Держдепі прокоментували заяву Путіна про "спецоперацію України та США" з членами ПВК "Вагнер"

Морган Ортагус. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У США переконані, що РФ використовує "маріонеточні сили", щоб мати можливість впливати на події глобально

Прессекретар Державного департаменту США Морган Ортагус прокоментувала заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що затримання членів ПВК "Вагнер" у Білорусі було спільною операцією українських та американських спецслужб. Про це повідомляє "Голос Америки"

Зокрема, речниця наголосила, що Росія використовує "маріонеточні сили" для приховування своїх спроб поставити уряди інших країн у незручне становище та посилити розбрат всередині інших країн. За словами Ортагус, таким чином РФ хоче посіяти хаос, щоб мати можливість впливати на події глобально.

Крім цього, прессекретар Держдепу США відзначила, що Америка підтримує право білорусів обирати власних лідерів "через дійсно вільні та чесні вибори з незалежними спостерігачами, та за межами неналежного впливу російських спецслужб".

Новини за темою: "Фанстастичний сценарій": СБУ прокоментувала інформацію про участь у "вагнерівській операції"

"Нахабне використання Москвою найманців ПВК Вагнера в цілому світі збагачує російську еліту, завдаючи шкоди країнам у яких вона працює. Використання Росією кампаній впливу для ослаблення супротивників та приглушення голосу народу є неприйнятним", - додала Ортагус.

Нагадаємо, раніше Путін в інтерв'ю одному з російських телеканалів заявив, що поява членів ПВК "Вагнер" у Мінську є акцією спецслужб України та США. А самих бойовиків затягнули в Білорусь обманним шляхом. 

Loading...