Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Данії десятки заражених коронавірусом норок втекли з ферм

Норка Фото з відкритих джерел

Щорічно з ферм втікає кілька тисяч норок, а в цьому році близько 5% цих тварин могли бути інфіковані

Десятки норок, інфікованих коронавірусом, втекли з данських звіроферм, і можуть передати вірус диким тваринам. Вчені побоюються, що це може створити новий резервуар для коронавірусу в Європі, передає Science Alert.

"Щорічно втікає кілька тисяч норок, і в цьому році близько 5% цих тварин могли бути інфіковані SARS-CoV-2", - зазначив менеджер ветеринарних досліджень Данського ветеринарного і продовольчого управління Стен Мортенсен.

Ці норки можуть поширювати коронавірус серед диких тварин, навіть попри те, що мільйони норок, які все ще знаходяться на фермах, вбивають, щоб запобігти поширенню вірусу.

В цілому норки "дуже самотні істоти", тому ризик поширення вірусу серед інших тварин може бути низьким.

За словами Стена Мортенсена, сприйнятливі тварини, такі як кішки та члени родини куницевих, швидше за все, заразилися вірусом, з'ївши інфіковану норку або увійшовши в контакт з їх пометом.

"Якщо дати можливість безконтрольно поширюватися серед диких тварин, SARS-CoV-2 може продовжувати поширюватися серед різних видів і представляти постійну пандемічну загрозу для людей і тварин", - сказала глава відділу вірусології Роттердамського університету Маріон Купманс.

Новини за темою: У Данії норки, вбиті через поширення коронавірусу, "піднялися з могил"

Раніше повідомлялося, що у Данії знищили всіх заражених коронавірусною хворобою COVID-19 норок. Відзначається, що в країні коронавірус виявили на 284 норкових фермах, при цьому ще 25 господарств знаходяться під підозрою.

Loading...