У Чехії судять білоруса за "тероризм" під час участі в боях проти України на Донбасі

Чоловікові загрожує від 12 до 20 років ув'язнення

Фото з відкритих джерел

Міський суд Праги почав розгляд справи громадянина Білорусі, якого звинувачують в участі в боях на сході України у складі незаконних збройних формувань. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що справу 41-річного Олексія Фадєєва, який постійно проживає в Празі, кваліфікували як "терористичний напад". За словами прокурорів, чоловік брав участь у конфлікті на Донбасі "з наміром активно підтримати" незаконні збройні формування.

Сторона обвинувачення говорить, що Фадєєв із листопада 2014 по травень 2016 року виїжджав із Чехії, щоб виконувати різноманітні воєнні завдання в лавах так званої "республіканської гвардії ДНР" і брав активну участь у боях проти українських військ.

Новини за темою: Нові деталі у "справі Шайтанова": Вербувальник із ФСБ керував НЗФ на Донбасі

Білорус свою вину заперечує і заявляє, що хотів допомогти людям "боронитися від українських фашистів". За його словами, він бачив в інтернеті відеозаписи, на яких нібито були зафіксовані "звірства", які відбувалися в Україні, тому він вирушив у російський Ростов-на-Дону, де отримав зброю й долучився до НЗФ.

Наразі Фадєєв перебуває в ув’язненні, засуджений в іншій кримінальній справі. Слухання цієї справи по суті почнеться завтра, 29 липня. Якщо вину чоловіка буде доведено, йому загрожує від 12 до 20 років позбавлення волі.

Новини за темою: Громадянин Чілі брав участь у збройному конфлікті на Донбасі, ОГП відкрив провадження

Нагадаємо, нещодавно суд Чехії засудив до трирічного ув'язнення умовно чеського громадянина за участь в конфлікті на Донбасі у складі НЗФ. Чоловік пройшов спеціальну підготовку в танковому підрозділі, а у 2015-2016 роках "служив" як стрілець і водій у "ДНР".

Loading...