У Чехії суд змінив вирок своєму громадянину за участь у конфлікті на Донбасі

Громадянин Чехії (зліва) у складі НЗФ Facebook / Yevhen Perebyinis

Тепер замість умовного терміну чех отримав реальний

Празький Верховний суд змінив вирок громадянину Чехії Павелу Кафці, який у 2015-2016 роках брав участь у конфлікті на Донбасі на стороні незаконних збройних формувань. Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс у Фейсбук.

Зазначається, що раніше чех мав умовний термін, але тепер отримав три роки в’язниці, а цей вирок є остаточним. "У липні ц.р. крайовий суд в м. Ческе Будєйовіце за "участь в організованому злочинному угрупованні" засудив його до трьох років умовного покарання з відстрочкою на п’ять років, після чого і прокурор, і сам підсудний подали апеляції. І ось 3 грудня справу розглянула апеляційна інстанція – празький Верховний суд. Результат – вирок змінено з умовного на реальний! І вирок – остаточний. Тепер П.Кафка матиме три роки у в’язниці, щоб подумати, чи справді цей "рускій мір" був того вартий", – ідеться в повідомленні.

Водночас Перебийніс повідомив, що громадянин Чехії поїхав на Донбас нібито "допомагати цивільним, безхатченкам і працювати в лікарні", проте насправді брав участь в реальних бойових діях проти Збройних сил України. "Таких "героїв" у Чехії ще кілька десятків. Більшість з них продовжують переховуватися на Донбасі. Проте важливо, що чеські правоохоронці і суди поступово, але цілеспрямовано так чи інакше притягають їх до відповідальності", – написав посол.

Новини за темою: Росія використовує на Донбасі найманців із понад 30 країн, – заступник генпрокурора України

Нагадаємо, у вересні суд Праги засудив до 4,5 років колишнього члена незаконних збройних формувань так званої "Донецької народної республіки" Олексія Фадєєва. Тоді прокуратура не змогла довести його причетність до тероризму.

Loading...