Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Чехії прем’єр-міністр вимагає відставки очільника МОЗ через його похід у ресторан

Міністр охорони здоров'я Чехії Роман Примула Фото з відкритих джерел

Очільника МОЗ країни сфотографували при виході з ресторану без маски

У Чехії міністр охорони здоров’я Роман Примула під час локдауну пішов у ресторан і перебував там без маски. Про це повідомляє чеська газета Blesk.

Зазначається, що журналісти зафіксували, як урядовець без маски виходить із празького ресторану, де він був разом із головою фракції прем’єрської партії ANO Ярославом Фалтинеком.

Після цього прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш закликав Примулу подати у відставку. "Помилка міністра Примули непробачна. У той час, коли ми просимо людей дотримуватися важливих правил, коли наші фахівці в галузі охорони здоровʼя борються на передовій, така поведінка абсолютно неприйнятна. Я попросив його піти у відставку, і, якщо він цього не зробить, я готовий його відкликати", – написав очільник чеського уряду в Twitter.

Водночас міністр охорони здоров’я заявив, що він нічого не порушив і не планує йти у відставку через скандал. Відомо, що в Чехії міністра звільняє з посади президент за поданням премʼєр-міністра, проте він може й відхилити заявку міністра про відставку.

Крім того, за інформацією чеських ЗМІ, прем’єр запропонував і очільнику його фракції залишити посаду віцепрезидента ANO, оскільки він може й сам зняти з нього партійні функції.

Також дії політиків критикують чеська опозиція та уряд. "Правила мають діяти однаково для всіх. Пан Примула та пан Фалтинек повинні пояснити, що вони робили у розпал епідемії в ресторані, який мав би бути зачинений, та ігноруючи вимогу про маску. Це повний глум над громадянами, і таку помилку неможливо чимось виправдати", – сказав міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек.

Новини за темою: Чехія оголосила локдаун через COVID-19

Нагадаємо, нещодавно у Франції правоохоронці провели обшук у будинку очільника Міністерства охорони здоров'я країни. Стосовно урядовця проводять розслідування скарг, які стосуються вжитих владою заходів у боротьбі з пандемією коронавірусу.Loading...