Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Чехії туроператор організовує поїздки за російськими вакцинами від COVID-19

Російська вакцина від COVID-19 Андрій Рудаков/Bloomberg

Вартість подорожі складатиме від 30 тисяч крон

У Чехії туристичне агентство планує організувати для своїх клієнтів тур за російською вакциною проти коронавірусу. Про це повідомляє Перший.com.ua.

Зазначається, що план про організацію туру надійшов від празького бізнесмена російського походження Андрія Костянтинова, який хоче зробити щеплення доступними для іноземців. За попередніми даними, так звана поїздка Sputnik коштуватиме заявнику приблизно 30000 крон. 

"Я хотів надати чехам зв’язок з Росією, оскільки Росія – перша країна, яка розробила вакцину. Не ховайтеся за шторами чи за дверима будинку ізольовано", – сказав бізнесмен.

Як повідомляється, офіційно вакцинація російською вакциною проти коронавірусу може бути розпочата на межі жовтня та листопада. Проте бізнесмен заявив, що отримати вакцину для туристів - це не проблема. "У мене вже є контракти з найкращими клініками Москви, вакцинація за окрему плату не є проблемою", – висловився Костянтинов.

За словами бізнесмена, клієнт, який оплачує цю поїздку за російською вакциною, повинен спочатку отримати офіційне запрошення від клініки. Після цього клієнт отримає візу на час, необхідний для тестування, адже вакцину вводять у дві дози з інтервалом у 21 день. Також він говорить, що клініка не відмовляється робити щеплення іноземцям. "А якщо це не спрацює, я поверну гроші", – додав празький підприємець.

Припускається, що клієнт заплатить 3 тисячі крон лише за бронювання поїздки. Але окрім необхідних дозволів та отримання віз, умовою участі є також медичний огляд, негативний тест на коронавірус та негативний тест на антитіла, щоб вакцина взагалі мала сенс для замовника, тому загальна вартість туру може й перевищити 30 тис. крон. "Це залежить від того, чи хоче він летіти на літаку вищого класу, де хоче жити в готелі, яку машину хоче забрати в аеропорту", – пояснює Костянтинов.

"Він також може вибрати, чи піде він на першу вакцину, а потім три тижні залишиться в Росії і де-факто відпочине там, ми влаштуємо для нього програму, театр, музей, цирк через наших партнерів, наскільки мені відомо. Або він може повернутися додому, почекати і знову прилетіти за другою вакциною за три тижні", – додав бізнесмен.

Очікується, що перші клієнти могли подорожувати поїздкою Sputnik приблизно за місяць. "Поки що ми складаємо список очікування кандидатів, з якими повільно починаємо займатися необхідною документацією", – сказав Костянтинов.

Водночас чесько-російський бізнесмен наголосив, що не бачить прибутку за своєю ініціативою, а більшість грошей мають перейти безпосередньо до окремих компаній, яким він замовляє посередницькі послуги. "Ніхто мені не повірить, але я роблю це з людської точки зору. Мені шістдесят сім, і я дуже здивований і засмучений тим, як склалося все зараз. Я отримую лише перші три тисячі від первинного бронювання, з якого я плачу своїм працівникам, які організовують і завершують весь процес подорожі клієнта", - висловився Костянтинов.

Нагадаємо, в Росії зареєстровано вже дві вакцини проти COVID-19.

Раніше президент РФ Володимир Путін пояснив на прикладі мавпи, чому російська вакцина краще британської.

Loading...