У Чехії одну із держустанов атакували кібершпигуни, ймовірно із РФ, - спецслужба

Фото з відкритих джерел

Одну зі стратегічних державних установ атакували минулого року

У 2019 році одна зі стратегічних державних установ Чехії зазнала акту кібершпигунства, за яким стоїть, найімовірніше, російська розвідка. Про це йдеться у звіті Національного управління кібернетичної й інформаційної безпеки, повідомляє "Радіо Свобода".

Згідно з повідомленням, назву цієї установи в звіті не вказано, однак відомо, що зловмисники дісталися до комп'ютерної системи, використавши методику spearphishing – написання працівникові установи персоналізованого електронного листа, що був направлений нібито від легітимного адресанта і містив шкідливий код.

Як зазначається, цілком ймовірно, що здійснила напад хакерська група Sofacy, яку пов'язують із військовою розвідкою Російської Федерації, відомою за старою назвою ГРУ.

Новини за темою: Кіберполіція спіймала банду, яка через ринок криптовалют відмила 42 мільйони доларів

Водночас у звіті наголошують, що в минулому році головною категорією нападів були недержавні кіберзлочинці, які застосовують все складніші і краще продумані техніки, а не кібернапади зі сторони іноземних держав.

Загалом за минулий рік чеська спецслужба зареєструвала загалом 217 кібернападів на організації, установи чи фірми в країні, що на 50 більше, ніж 2018-го.

Новини за темою: В Україні з початку року зафіксували близько 1 млн кібератак

Нагадаємо, наприкінці липня Європейський Союз вперше ввів санкції проти Росії та Китаю через кібератаки: обмеження наклали на шістьох осіб та три організації. 

Loading...