Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Болгарії знайшли маску "інопланетянина", що датується V тисячоліттям до нашої ери

Глиняна маска "інопланетянина", яку знайшли на розкопках в Болгарії Archeology in Bulgaria

Знахідку виявили в найстаршому поселенні Європи

Під час археологічних розкопок городища Провадія-Сольніцата ("Соляна яма") у північно-східній Болгарії науковці знайшли химерну доісторичну глиняну маску або статуетку без рота, що поєднує риси людини та тварини. Про це повідомляє Archeology in Bulgaria

Згідно з повідомленням, знахідка, що належить періоду пізнього халколіту, нагадує "інопланетянина" з науково-фантастичного фільму.

"Багато хто уподібнює його (маску або фігурку)… інопланетянину в скафандрі", - йдеться у повідомленні Болгарського національного радіо.

Як зазначено на офіційній сторінці археологічних розкопок Провадії-Сольніцати, заможного міста, мешканці якого розбагатіли, видобуваючи кам'яну сіль та торгуючи з далекими громадами протягом V тисячоліття до нашої ери, артефакт описано як "нетипове пластичне мистецтво", "антропоморфне зображення".

Новини за темою: На Хортиці археологи знайшли унікальне поховання 2500-річного скіфського воїна

Як зазначається, маска-статуетка схожа на трикутник. Лицьова сторона виступає вперед і містить зображення нібито людського обличчя, тоді як тильна сторона пом'ята і має грубу форму. Кожен із двох кутів верхньої сторони доісторичної маски або статуетки стирчить із коротким виступом, "ймовірно стилізованим вухом".

У "вухах" статуетки "інопланетянина" є маленькі отвори, які, ймовірно, використовувались для введення нитки та носіння або підвішування артефакту.

Новини за темою: У Туреччині від чорних археологів врятували саркофаг віком 2500 років

"(Обличчя) має форму брів, стилізований ніс та еліптичні очі. Артефакт, швидше за все, був символом статусу, що висів на грудях людини, гідної цього. Цікаво, що артефакт має навіть натяк на рот. Це, звичайно, не випадково і має свою власну символіку. Акцент робиться на очах - їхня форма, розмір, а також вертикальні відшліфовані смуги під ними говорять набагато більше, ніж відсутність рота", - пояснюють дослідники.

Як пояснює керівник археологічної групи професор Васил Ніколов, неможливо точно знати, для чого саме могли використовуватись доісторичні глиняні маски чи фігурки віком 6000 років. Судячи з двох отворів у стилізованих вухах безротової маски, вона могла висіти на стіні, а можливо була навіть кришкою глиняного посуду, яку можна було підняти або опустити за допомогою нитки.

Новини за темою: У Росії дощ знищив тисячолітню стіну, яку віднесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Нагадаємо, нещодавно в столиці Греції Афінах на одній з центральних вулиць під час ремонту каналізації знайшли мармурову голову грецького бога Гермеса

Loading...