Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Болгарії археологи знайшли затоплене місто на дні Чорного моря

Стародавнє місто існувало близько 6 тис. років тому

Біля південно-східного узбережжя Болгарії були виявлені останки стародавнього міста на дні Чорного моря. Про це повідомили в Archaeology in Bulgaria.

Згідно з повідомленням, це стародавнє поселення знаходиться недалеко від гирла річки Ропотамо в Бургаській області. Воно було побудовано близько 6 тисяч років тому, в мідному столітті. За даними фахівців, це місто може бути старшим на 1,5 тисячі років від єгипетської піраміди Хеопса.

Як зазначається, перші ознаки будівель були виявлені ще в 1970-ті роки, але масштабні археологічні роботи розгорнули тільки зараз.

На місці розкопок були виявлені предмети, які більш характерні для суші. Крім того, в той час рівень Чорного моря був на п'ять метрів нижче того, що є на цей момент. А це дає підстави припускати, що поселення повністю знаходилося на узбережжі Чорного моря і мало свій порт.

На думку дослідників, у місті перебувала давньогрецька колонія. За археологічними знахідками можна відстежити період процвітання міста, епоху кризи та занепаду.

Новини за темою: Археологи виявили на дні литовського озера рештки середньовічного воїна

Нагадаємо, у Звенигороді Львівської області археологи виявили руїни панського будинку XVI століття. Дослідники повідомили, що його вікна складалися з маленьких фрагментів скла, були оброблені алмазним зрізом і ретушовані.

Loading...