У Білорусі затримали члена Координаційної ради опозиції Максима Знака, до Алексієвич прийшли з обшуками

Світлана Алексієвич. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

Всі інші члени Координаційної ради опозиції були затримані раніше

У Білорусі затримали члена Координаційної ради опозиції Максима Знака, до лауреатки Нобелівської премії Світлани Алексієвич прийшли з обшуками. Про це повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода". 

Згідно з повідомленням, юриста Максима Знака затримали вранці у середу, 9 вересня. У чоловіка було заплановане інтерв'ю, на яке він так і не з'явився. 

"Він не зайшов до Zoom, я зателефонував йому, він сказав фразу "Схоже, хтось до нас прийшов", поклав слухавку і написав слово "Маски". Зараз він недосяжний", - розповіли у штабі Віктора Бабарика. 

Новини за темою: США можуть запровадити додаткові санкції проти Білорусі

Також адвокат Максима Знака Дмитро Лаєвський розповів порталу TUT.by, що Слідчий комітет Білорусі "здійснює процесуальні дії, причини та підстави невідомі", у помешканні Максима Знака запланований обшук.

Окрім цього, лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич заявила, що до її домівки прийшли правоохоронці в цивільному.  

Новини за темою: Білорусь представила Росії і ОБСЄ план виходу з кризи, - ЗМІ

"Мені дзвонять у телефон, чуєте, повен двір "тихарів" (так у Білорусі називають "тітушок", – ред.). Два автобуси так само стоять. Дайте піду, зберуся", – сказала Алексієвич під час телефонної розмови з "Радіо Свобода".

Новини за темою: Білоруські опозиціонери Кравцов і Родненков вийшли на зв'язок та повідомили, що перебувають в Києві

Нагадаємо, у понеділок, 7 вересня, у центрі Мінська невідомі люди викрали члена Координаційної ради Марію Колесникову

Згодом з'явилася інформація про те, що білоруських опозиціонерів Марію Колесникову, Івана Кравцова і Антона Родненкова помітили при перетині кордону із Україною.

Пізніше заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що білоруська опозиціонерка Марія Колесникова залишилася на території Білорусі, а членів Координаційної ради Івана Кравцова та Антона Родненкова видворили звідти насильно.

У середу, 9 вересня, член президії Координаційної ради Білорусі, юрист Максим Знак перестав виходити на зв'язок.

Loading...