У Білорусі вперше офіційно назвали імена затриманих на протестах громадян

Протести в Білорусі

REUTERS

Надано список заарештованих осіб в Мінську 11 серпня

Верховний суд Республіки Білорусь опублікував список осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту. Про це повідомляє пресслужба суду.

"У зв'язку з численними зверненнями громадян до судів міста Мінська з питання розгляду справ про адміністративні правопорушення, публікується список осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту - 11.08.2020", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: У Білорусі великі підприємства зупинили роботу: Працівники виходять на страйк

Слід зауважити, що громадяни у вказаному списку отримали показання у формі арешту на термін від 4 до 25 діб. Найчастіше призначене покарання - арешт на 15 діб. Наймолодшому затриманому у червні виповнилося 18 років. 

Новини за темою: Кількість затриманих на білоруських протестах перевищила 6,7 тис. осіб, - МВС

Нагадаємо, протести у Білорусі спалахнули 9 серпня після проведення президентських виборів. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко. Пізніше його перемогу підтвердила ЦВК. 

У зв'язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

Також у Мінську білоруські силовики затримали двох українських громадян - волонтерів із благодійної організації "Восток-SOS" Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва. 

Посольство України у Білорусі направило до білоруського МЗС дві ноти щодо затриманих на протестах українських правозахисників і журналістів Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва.

У четвер, 13 серпня, Міністерство закордонних справ України заявило, що під час протестів у білоруському місті Брест затримали українця.

Loading...