У Білорусі ЦВК відмовила у реєстрації головному опоненту Лукашенка

Віктор Бабарико Фото з відкритих джерел

Заяву Бабарико на засіданні розглянули першою

Центральна виборча комісія Республіки Білорусь розглянула заяву головного суперника чинного президента Олександра Лукашенка на президентських виборах Віктора Бабарико, однак не дозволила зареєструвати його кандидатом. Про це повідомляє "Радыё Свабода". 

Згідно з повідомленням, голова ЦВК Лідія Ярмошина визнала, що ініціативна група зібрала понад 100 тис. підписів, однак у декларації було виявлено незначні недоліки: не вказано повернення грошових коштів у розмірі 283,43 рубля та дохід від депозитів у розмірі 1263,99 доларів та 0,05 євро. Була помилка і з прибутковістю по облігаціях Міністерства фінансів - вказана на 65 доларів менше, але на 95 євро більше. Водночас за словами Ярмошиної, в декларації не було зазначено матеріальних коштів з іноземних рахунків.

Новини за темою: Amnesty International визнала двох затриманих опонентів Лукашенка в'язнями совісті

Слід зауважити, що Комітет державного контролю надіслав лист, в якому стверджує, що "злочинна група" вилучала злочинні доходи, а незаконні дії Бабарико як "лідера злочинної групи" підтверджуються конфіскованими матеріалами та допитами підозрюваних. З'ясувалося, що Бабарико нібито отримав незадекларовані 350 тис. доларів США. У той же час у справі Бабарико ще не було судового розгляду - відповідно, його не визнали винним.

Новини за темою: Головного опонента Лукашенка на виборах звинуватили за трьома статтями

Натомість голова ЦВК пожартувала, що "хабарі не вказані у податковій декларації" і додала, що були виявлені інші невідповідності в декларації.

Як зазначається, Ярмошина запропонувала відмовити Бабарико у реєстрації через невідповідність декларації фактичному доходу та участі іноземної організації у його агітації. Після цього за відмову в реєстрації Бабарико проголосували одностайно. 

Новини за темою: Лукашенко визнав, що "дав сигнал" затримати одного зі своїх опонентів

Нагадаємо, нещодавно Центральна виборча комісія Білорусі зняла з президентських виборів потенційного кандидата Валерія Цепкало.Loading...