Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Білорусі після 9 травня ув'язнили сотню блогерів та активістів за онлайн-критику Лукашенка

Олександр Лукашенко на параді Перемоги БЕЛТА

Суди над затриманими активістами проходили 11 травня у 12 містах

Напередодні та після Дня Перемоги 9 травня влада Білорусі затримала понад 100 опозиційних блогерів, журналістів і підписників каналів, які критикують владу та самого президента Олександра Лукашенка. Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, люди критикували дії влади, яка провела масштабний військовий парад на 9 травня попри пандемію коронавірусу.

Як зазначається, у Мінську, одного із затриманих, блогера Сергія Петрухіна, відправили в камеру на 15 діб, не дочекавшись викликаної в суд бригади швидкої допомоги. У нього була висока температура та підозра на коронавірус, але тест йому не зробили.

Крім того, у Бобруйську затримали активістів, які намагалися організувати "антипарад" 9 травня, коли в Мінську офіційно масовими заходами відзначали День Перемоги.

За інформацією позбавленого реєстрації в Білорусі правозахисного центру "Весна", в різних регіонах країни затримали більше 100 осіб. Цю інформацію підтверджують Білоруська асоціація журналістів і місцева преса.

Суди над активістами, правозахисниками та журналістами 11 травня проходили в 12 містах Білорусі.

Новини за темою: Лукашенко закликав світ не засуджувати Білорусь за парад під час пандемії

Нагадаємо, у Білорусі, під час проведення репетиції параду, затримали людину, заражену коронавірусом. Виявилося, що чоловік втік з лікарні після того, як у нього виявили COVID-19.

Loading...