У Білорусі не виключають військового конфлікту або громадянської війни

Сухопутные войска Республики Беларусь Міністерство оборони Республіки Білорусь

За словами очільника Міноборони, завдання військових не допустити "пострілу вгору"

Міністерство оборони Білорусі не виключає, що протести в країні можуть призвести до громадянської війни або військового конфлікту. Про це заявив міністр оборони Віктор Хренін, передає білоруське видання "Наша Ніва", яке отримало аудіозапис закритого засідання силовиків.

"Так, це все зрозуміло, так, ми, можливо, увійдемо в громадянську війну, ціна людського життя втрачає ціну з кожним днем. Це жахливо. Не виключено, що може бути й військовий конфлікт, на сьогодні це вже реальність", - сказав Хренін.

При цьому він підкреслив, що завдання військових не допустити "пострілу вгору".

Новини за темою: У Білорусі через створення Координаційної ради відкрили справу про захоплення влади

Нагадаємо, в Білорусі вже 11 днів протестують проти чинної влади, після проведення президентських виборів 9 серпня. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко. Пізніше його перемогу підтвердила ЦВК. 

У зв'язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері, 10 серпня, у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

13 серпня в Білорусі розпочалися страйки на підприємствах на тлі протестів у країні після перемоги на виборах Олександра Лукашенка. Сам президент Білорусі заявив, що страйки можуть негативно позначитись на роботі установ, оскільки цим можуть скористатись конкуренти.

До слова, під час одного з мітингів Олександр Лукашенко, заявив, що у разі повторних виборів Білорусь загине "як держава, як народ, як нація". Також він поскаржився на Україну, яка разом із Польщею, Литвою, Латвією та низкою інших країн вимагає провести повторні вибори.

Крім того, 16 серпня у столиці Білорусі на мітингу, який став найбільшим в історії незалежної країни, зібралися близько 100-200 тис. людей.Loading...