У Білорусі мають намір змінити державний герб

Фото з відкритих джерел

На новому гербі, зображення планети буде з такого ракурсу, щоб було видно більше Європи і менше Росії, як у нинішньому варіанті

У закон Білорусі про державні символи планують внести зміни, розроблені у Міністерстві юстиції, згідно з якими державний герб країни буде змінено на більш миролюбивий. Про це повідомляє видання Tut.by.

Як повідомляє міністр юстиції Олег Слижевський, громадяни неодноразово звертались із пропозицією внести зміни в зображення герба. Над зміною працювала геральдична рада при президенті.

Фахівці дійшли висновку, що зображення потребує удосконалення. Наприклад, зараз зірка вгорі герба має чіткі межі.

"В такому вигляді символ більше застосовується в мілітаризованих зображеннях, так як носить войовничий характер. Республіка Білорусь - миролюбна держава, яка зберігає нейтралітет, не розглядає агресію як спосіб своєї політики. Необхідно привести герб у відповідність до миролюбного змісту, щоб герб сприймався позитивно", - зазначив міністр.

Окрім цього, зображення конюшини та льону стануть більш об'ємними, як і стрічки, які обрамляють квіти. Уточнено зображення контуру території держави, воно стане золотим - в тон сонячних променів. Зображення материків стануть чіткішими та географічно вивіреними. Чіткішим буде художнє рішення стрічки з написом "Республіка Білорусь".

Зокрема, на новому гербі, зображення планети буде з такого ракурсу, щоб було видно більше Європи і менше Росії, як у нинішньому варіанті.

Терміни заміни старого герба на оновлений поки не визначені, законопроект направлено до парламенту.

До 1995 року в Білорусі були інші державні символи: біло-червоно-білий прапор і герб "Пагоня". Змінили їх в результаті референдуму, ініційованого Олександром Лукашенком. Автором нинішнього герба називав себе Леонід Синіцин, в 1995 році він був керівником Адміністрації президента. За основу був узятий герб БССР.

Раніше повідомлялося, що директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович має намір знести герб СРСР з пам'ятника "Батьківщина-Мати" у Києві до закінчення своєї каденції.

Loading...