Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Бельгії від ускладнень, викликаних коронавірусом, помер один із останніх в'язнів Аушвіцу

Анрі Кічка Фото з відкритих джерел

Анрі Кічка було 94 роки

У Бельгії від коронавірусної інфекції COVID-19 помер один із останніх в'язнів Аушвіцу, 94-річний Анрі Кічка. Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, літнього чоловіка не стало, коли він був у будинку для людей похилого віку в Брюсселі в суботу, 25 квітня.

Його син Мішель Кічка написав на пам'ять про батька у Facebook: "Мікроскопічних розмірів коронавірусу вдалося те, чого не вдалося всій нацистській армії. Мій батько пережив "марш смерті", але сьогодні його "марш життя" завершився".

Новини за темою: Церква не боїться історії: Ватикан вперше відкриє архівні документи Папи Пія XII часів Голокосту

Довідка:

Анрі Кічка народився в Брюсселі в 1926 році в єврейській родині польського походження. Його батьки втекли від погромів у Східній Європі й почали нове життя на Заході.

Коли нацистська Німеччина окупувала Бельгію, у 1942 році їх депортували.

Анрі та його батька відправили працювати чорноробами, а матір, сестер і тітку відвезли в Аушвіц, де незабаром вони загинули в газових печах.

У 1945 році, коли радянська армія просувалася зі сходу, фашисти погнали Анрі разом з іншими полоненими на захід, в інший табір на території Німеччини. Цей примусовий перехід отримав назву "марш смерті".

Згодом він одружився і відкрив разом із дружиною магазин, а потім почав виступати з лекціями в школах, усвідомивши необхідність поділитися своїми важкими спогадами, щоб нові покоління не забували про Голокост.

У 60-ту річницю закінчення Другої світової війни Анрі опублікував мемуари про життя в концтаборах.

Нагадаємо, станом на ранок 27 квітня у світі підтверджено 2 971 639 випадків захворювання, з яких 865 925 пацієнтів одужали та 206 542 людини померли від ускладнень, спричинених хворобою. 

Loading...