Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Бангладеш вирішили запровадити смертну кару за зґвалтування

У Бангладеш вводять смертну кару за згвалтування Фото з відкритих джерел

Причиною таких змін стало збільшення випадків сексуального насильства в країні

У Бангладеш після кількох днів протестів через високий рівень сексуального насильства щодо жінок влада прийняла рішення посилити покарання за зґвалтування до страти. Про це повідомляє BBC News.

Так, минулого тижня в Бангладеш пройшли масові протести населення. Причиною цього стало відео про жорстокий напад банди на 37-річну жінку, яке швидко поширилося мережею. За даними Національної комісії з прав людини Бангладеш, жінка, на яку напали, неодноразово піддавалася зґвалтуванню і тероризму. Після появи відео було заарештовано вісьмох осіб.

Зокрема, активісти зазначили, що у 2020 році в країні було зафіксовано не менше 1000 зґвалтувань (при кількості населення - 162 650 853).  

Обурення також викликало те, що багато випадків залишаються непоміченими та безкарними. За словами правозахисників, жінки побоюються, що вони будуть піддані стигматизації. У зв'язку з цим активісти вийшли на вулиці з вимогою прискорити судові процеси та зміни в судовому переслідуванні у справах про зґвалтування.

Новини за темою: В Індії стратили чотирьох чоловіків, які у 2012 зґвалтували та вбили дівчину

Відзначається, що сотні активістів вийшли на протести з табличками "Вішати ґвалтівників" і "Не пощадити ґвалтівників". Після чого в столиці Дакка протестувальники встановили імітацію шибениці.

Протести в Бангладеш ВВС

Протести в Бангладеш ВВС

В результаті цього уряд вирішив посилити покарання за зґвалтування. Зокрема, ввести в країні смертну кару. За попередньою інформацією, відповідний указ президент Абдул Хамід пообіцяв видати у вівторок, 13 жовтня.

Нагадаємо, раніше в ООН відзначали, що третина всіх жінок і дівчат протягом свого життя піддаються фізичному або сексуальному насильству, а половина загиблих у світі жінок стають жертвами насильства з боку своїх партнерів або сім'ї.Loading...