У 2100 році кількість літніх людей в ЄС може зрости майже вдвічі, - Євростат

Фото з відкритих джерел

До того часу на одну літню особу буде менше двох працездатного віку

Базовий сценарій останніх прогнозів населення, підготовлених Євростатом, свідчить про те, що населення ЄС буде продовжувати старіти і до 2100 року коефіцієнт залежності від старості в ЄС зросте майже вдвічі у порівнянні із 2019 роком. Про це повідомляє пресслужба Євростату

Згідно з повідомленням, старіння населення в Євросоюзі можна проілюструвати коефіцієнтом залежності від старості, який визначається як відношення кількості людей похилого віку (віком 65 років і старше) порівняно з кількістю людей працездатного віку (15-64 роки).

Відповідно до прогнозів, коефіцієнт залежності від старості в ЄС в 2100 році становитиме 57%, що майже вдвічі перевищує показник 2019 року (31%). Тобто для кожної літньої особи віком від 65 років буде менше двох осіб працездатного віку.

Новини за темою: Зеленський просить Кабмін розібратись з проблемою несправедливого нарахування пенсій родинам воїнів, загиблих в АТО/ООС

Як зазначається, прогноз щодо збільшення коефіцієнта залежності від старості відповідає тенденції, яку спостерігали за останнє десятиліття (26% у 2009 році).

Слід зауважити, що до 2100 року серед усіх країн-членів ЄС прогнозується, що коефіцієнт залежності від старості буде найвищим у Польщі (63%), далі - Італія, Мальта та Фінляндія (всі 62%), а також Хорватія (61%).

На іншому кінці шкали найнижчі коефіцієнти прогнозуються на Кіпрі (52%), Швеції та Чехії (обидва - 53%), Німеччині, Данії та Бельгії (усі 54%).

Новини за темою: ПФУ направив 2,7 мільярда гривень на фінансування підвищених пенсій

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я спільно з Пенсійним фондом України планує з 1 серпня поточного року запустити систему електронних листів тимчасової непрацездатності.Loading...