Новини » Світ Читать эту новость на русском

Тихановська оголосила Лукашенку ультиматум

Світлана Тихановська Фото з відкритих джерел

Якщо Лукашенко не піде у відставку до 25 жовтня, Тихановська оголосить загальнонаціональний страйк

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум Олександру Лукашенку: якщо до 25 жовтня він добровільно не залишить президентський пост і не звільнить усіх політв'язнів, вона почне загальнонаціональний страйк. Про це вона повідомила у своєму Telegram-канал.

"Минуло два місяці політичної кризи, насильства і беззаконня - і з нас вистачить. 25 жовтня ми оголошуємо Народний Ультиматум. У режиму є 13 днів, щоб виконати три обов'язкові вимоги:

  • Лукашенко повинен оголосити про відставку.
  • Насильство на вулицях має зупинитися повністю.
  • Усі політв'язні повинні бути звільнені.
  • Якщо до 25 жовтня наші вимоги не будуть виконані, вся країна мирно вийде на вулиці.

Вона пригрозила, якщо до 25 жовтня її вимоги не будуть виконані, вся країна мирно вийде на вулиці з Народним Ультиматумом, а 26 жовтня почнеться національний страйк всіх підприємств, блокування всіх доріг, обвал продажів в державних магазинах.

"Ви намагаєтеся паралізувати життя нашої країни, не розуміючи, що Білорусь сильніша, ніж режим. Раз ви чекали наказу - то ось наказ. І термін його виконання - до 25 жовтня", - додала Тихановська.

Новини за темою: У ЄС погодили включення Лукашенка у санкційний список, - ЗМІ

Нагадаємо, нещодавно десятки тисяч білорусів зі 102 країн світу подали звернення проти Олександра Лукашенка до Міжнародного кримінального суду в Гаазі та закликали порушити проти нього кримінальну справу "за злочини проти людства". 

Також раніше Рада Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини прийняла резолюцію щодо застосування насильства під час протестів у Білорусі.

До слова, напередодні, 11 жовтня, у Мінську та інших білоруських містах відбувся недільний "Марш гордості", під час якого силовики застосували проти мітингувальників водомети та світлошумові гранати. Станом на 19:00 попереднього дня були затримані 255 людей. Серед затриманих – 36 журналістів.Loading...