Новини » Світ Читать эту новость на русском

Туреччина оцінила нове родовище газу в Чорному морі у 80 мільярдів доларів

Виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол Фото з відкритих джерел

Туреччина планує почати видобуток газу з нового родовища вже у 2023 році

У Туреччині назвали приблизну вартість газу в родовищі, яке нещодавно знайшли в Чорному морі недалеко від берегів країни. Вартість всього газу оцінюється у 80 мільярдів доларів. Такі дані повідомив глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол, передає Anadolu.

"Потенційна вартість газу на новому родовищі в турецькому секторі Чорного моря відповідно до поточних розцінок досягає 80 мільярдів доларів. Для видобутку газу в таких великих обсягах необхідні інвестиції в розмірі не менше 6 млрд доларів", - зазначив Бірол.

Глава МЕА підкреслив, що це найбільше родовище, виявлене в світі за останні роки.

За його словами, відкриття гігантських покладів газу вкрай важливо для Туреччини, оскільки зараз країна на 99% залежить від поставок з-за кордону, а відкриття родовища дозволить Анкарі скоротити витрати на імпорт палива.

Запаси газу на новому родовищі оцінюються у 320 млрд кубометрів. 

"Туреччина планує почати видобуток газу з нового родовища вже в 2023 році. Це амбітна мета, але не сказати, що неможлива. У світовій практиці вже мали місце факти початку видобутку газу зі схожих родовищ протягом 2-3 років", - сказав Фатіх Бірол.

Новини за темою: Ердоган підтвердив відкриття в Чорному морі найбільшого в Туреччині родовища природного газу

Нагадаємо, в липні цього року турецьке судно Fatih почало бурові роботи у Чорному морі на ділянці Tuna-1.

20 серпня в ЗМІ з'явилася інформація, що турецьке бурове судно виявило родовище природного газу в Чорному морі недалеко від перетину болгарської та румунської морських кордонів з внутрішніми водами Туреччини.

Loading...