Польська католицька церква просить Ватикан розслідувати сексуальне насильство над дітьми

Старший польський католицький архієпископ Войцех Полак ВВС

Минулого року Папа Римський Франциск пообіцяв боротися з сексуальним насильством над дітьми у церкві

Очільник Римсько-католицької церкви Польщі звернувся до Ватикану з проханням розслідувати ймовірне приховування сексуального насильства над дітьми з боку священників. Про це повідомляє BBC.

Як зазначається, 16 травня архієпископ Войцех Полак закликав Ватикан почати судовий розгляд. Таку заяву він зробив після того, як переглянув документальний фільм "Гра у хованки" братів Томаша і Марека Секельських. Зокрема, у фільмі йдеться про двох братів, які постраждали від сексуального насильства з боку священника.

"Прошу священиків, монахинь, батьків і педагогів не керуватися хибною логікою захисту церкви, старанного приховування сексуального насильства. Серед духовенства немає місця сексуальному насильству над неповнолітніми. Ми не допускаємо приховування цих злочинів", – заявив архієпископ.

Крім цього, минулого року брати Секельські теж показали ще один фільм "Тільки нікому не кажи", в якому стверджувалося, що священники-педофіли свідомо переміщалися між парафіями, щоб уникнути відповідальності за скоєне. 

Також раніше Папа Римський Франциск вже обіцяв боротися з сексуальним насильством над дітьми у церкві після серії скандалів в Європі, Латинській Америці, США тощо.

За даними видання, Ватикан повинен вивчити польське питання в рамках процедур, які було введено в березні 2019 року, для розслідування дій духовенства, яке нібито навмисно приховувало сексуальне насильство над дітьми.

Новини за темою: Німецькі католики вибачилися за випадки сексуального насильства над дітьми

До слова, у березні 2019 року польська католицька церква визнала, що майже 400 священнослужителів домагалися неповнолітніх протягом останні 30 років.

Новини за темою: Під час візиту в Ірландію папа Франциск засудив сексуальне насильство священиків

Нагадаємо, раніше Папа Римський Франциск прийняв відставку колишнього архієпископа Вашингтонського, кардинала Теодора Маккарика, якого звинуватили у сексуальному насильстві підлітка близько 50 років тому.

 

Loading...