Це Україна: Помпео закликав Росію припинити окупацію Криму

Державний секретар США Майк Помпео 

Флікр

У США зауважили, що російська окупаційна влада продовжує порушувати права людей на півострові

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що РФ має припинити анексію Криму, і підкреслив, що Америка ніколи не визнає претензій Росії на суверенітет над півостровом.

Подібну заяву він зробив у зв'язку з шостою річницею спроби Росії анексувати Крим.

"Сполучені Штати підтверджують: Крим - це Україна. Як підкреслюється в нашій Кримській декларації, підписаній в липні 2018 року, Сполучені Штати не визнають і ніколи не будуть визнавати претензії Росії на суверенітет над півостровом. Ми закликаємо Росію припинити окупацію Криму", - зазначив Помпео.

Новини за темою: Офіційно: Зеленський підписав указ про День спротиву окупації АР Крим та міста Севастополь

Він додав, що російська окупаційна влада тисне на ЗМІ на півострові і змушує мовчати громадянське суспільство.

Також держсекретар зауважив, що права людей так само порушуються, і згадав про 80 осіб, які опинилися у в'язниці "за мирну протидію окупації".

"Понад 80 людей з Криму, включно з членами кримськотатарської громади, були ув’язнені Росією, а деякі піддані тортурам — за мирну протидію окупації", - сказав він.

За його словами, США підтримуватимуть санкції проти Росії до тих пір, поки вона не віддасть Крим, і не забудуть про вторгнення РФ в Україну.

"Світ ніколи не забуде про вторгнення Росії в Україну. США засуджують незаконні дії Росії в Криму та її постійні агресивні дії проти України, зокрема на Донбасі, і підтримуватимуть санкції проти Росії, поки вона не поверне контроль над Кримом Україні та повністю не виконає свої зобов’язання у межах Мінських угод", - підкреслив Помпео.

Новини за темою: Пристайко запропонував створити міжнародний форум для повернення Криму

Як повідомлялося раніше, Помпео запевняв, що підтримка України з боку США є непохитною.Loading...