Це неприпустимо: Глава МЗС Угорщини поскаржився, що місія ОБСЄ не хоче їхати на Закарпаття

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто REUTERS

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не дозволяє своїм членам контактувати з представниками угорської меншини на Закарпатті

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто поскаржився, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не дозволяє своїм членам контактувати з представниками угорської меншини на Закарпатті. Про це він заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, яке проходить в онлайн-форматі, передає "Європейська правда".

Петер Сіярто повідомив, що просив Албанію, яка зараз головує в ОБСЄ, прислати спостерігачів на Закарпаття, де відбулися обшуки СБУ. Однак, глава спеціальної моніторингової місії у Києві заборонив членам місії контактувати з угорцями Закарпаття, а дозволив їм поговорити тільки з українськими спецслужбами.

"Це неприпустимо, обурливо і скандально. Це суперечить цілям і принципам ОБСЄ, і рішенню про створення цієї спеціальної спостережної місії, у яку Угорщина також робить свій вклад", - заявив глава угорського МЗС.

Крім того, міністр попросив прем'єр-міністра Албанії вжити заходів, щоб місія ОБСЄ могла зв'язатися також із представниками угорської громади.

Він підкреслив, що також очікує солідарності від членів НАТО і пообіцяв, що Угорщина блокуватиме зближення НАТО та України, поки українці будуть тиснути на угорську національну меншину.

Новини за темою: У правлячій партії Угорщини заявили про "громадянську війну" на Закарпатті

Нагадаємо, Товариство угорської культури Закарпаття заявило, що 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в кількох Угорських установах Закарпаття і в будинку голови товариства Ласло Брензовича.

В Угорщині відразу ж відреагували на ці дії СБУ, зазначивши, що уряд країни має намір на всіх міжнародних фронтах заступатися за угорців Закарпаття, тому Петер Сіярто на засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО 1 грудня підняв питання обшуків в угорських установах Закарпаття.

Своєю чергою, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров публічно заперечив причетність до обшуків СБУ в Товаристві угорців Закарпаття та закликав силовиків надати докази.

А тим часом глава Національної поліції Ігор Клименко розповів, що за фактом погроз українцям угорського походження правоохоронці розпочали кримінальне провадження.

Крім того, вчора, 2 грудня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна попросила ОБСЄ направити моніторингову місію на Закарпаття у зв'язку з ситуацією, що там склалася.

Loading...