Це космос: В атмосфері Юпітера зафіксували яскраві ультрафіолетові спалахи

В атмосфері Юпітера зафіксували світлові спалахи NASA / JPL-Caltech / SwRI

Раніше їх можна було побачити лише на Землі

Вчені Південно-Західного науково-дослідного інституту США зафіксували короткочасні ультрафіолетові спалахи на Юпітері, аналогічні земним блискавкам. Про це йдеться у статті опублікованій в Journal of Geophysical Research: Planets.

Зазначається, що феномен зафіксували за допомогою космічного апарату Juno (UVS). Пристрій "побачив" 11 короткочасних яскравих спалахів тривалістю 1,4 мілісекунди. Вони відбулися на висоті 260 кілометрів від поверхні Юпітера, де тиск дорівнює атмосферному тиску на Землі на рівні моря.

"UVS був розроблений, щоб вивчати прекрасне північне і південне сяйво Юпітера. Але ми виявили зображення UVS, які не тільки показували сяйво Юпітера, а й яскравий спалах ультрафіолетового світла в кутку, де його не повинно було бути. Чим більше наша команда вивчала це, тим більше ми розуміли, що апарат Juno міг виявити TLE (Короткочасні світлові явища – ред.) на Юпітері", – сказав Рохіні Джайлз, провідний автор статті.

Вчений додав, що порівняння світлових спалахів із Юпітера з тими, що на Землі, допоможе краще зрозуміти електричну активність в планетних атмосферах.

Новини за темою: Телескоп Hubble зробив знімок унікального білого шторму на Юпітері

Раніше вчені NASA показали, як виглядають потужні вихори на Юпітері. Розміри вихорів коливаються від 4 тис. до 4,6 тис. кілометрів.

Loading...