Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Це дурниця": Творець "Новачка" про отруєння Навального іншою версією отрути

Один з розробників "новачка" Леонід Рінк AP Photo

За словами хіміка, "сильніша" речовина, згадана розвідником, не належить до бінарних отрут з групи "Новачок"

Один із розробників "Новачка" Леонід Рінк прокоментував заяву глави німецької розвідки про те, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний якимось сильнодіючим різновидом отрути. Про це повідомляють "РИА Новости".

Як повідомляється, німецьке видання "Шпігель" з посиланням на главу Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каля повідомило, що при отруєнні Навального використовували "сильнішу" форму речовини "Новачок".

За словами хіміка, "сильніша" речовина, згадана розвідником, не належить до бінарних отрут з групи "Новачок".

"Це дурниця. Речовина, про яку написав "Шпігель", - це речовина, яка плавиться при вищих температурах. В нормальних умовах вона тверда. Це, звичайно, був не "Новачок". Ця речовина іншого класу - те, про що вони пишуть. Вона ніколи не була бінарною зброєю. Вона не відноситься (до групи "Новачок", - ред.), це речовина з іншого класу", - сказав Рінк.

Новини за темою: МЗС Росії готує запит Німеччині після виходу Навального з коми

Нагадаємо, у серпні Олексія Навального забрали до лікарні з ознаками отруєння у важкому стані. Деякий час він перебував під апаратом ШВЛ. Спершу чоловік перебував у медзакладі Омська. Пізніше політика доставили в клініку Charite в Берліні.

Згодом у Німеччині встановили, що Навального отруїли навмисне речовиною групи "Новачок". Крім цього, медики зауважили, що отрута була настільки сильною, що політик міг померти одразу на борту літака. Певний час він перебував без свідомості.  

А напередодні, 10 вересня, Навальний прийшов до тями та знову може говорити.

Зауважимо, чиновники низки країн заявили про ймовірність отруєння опозиціонера посадовцями з Москви. Однак, у Кремлі ці обвинувачення відкинули та запевнили, що такі заяви у бік російської влади є "порожнім шумом". Loading...