Три мільярди осіб у 2070-му житимуть в умовах екстремальної спеки, - дослідження

Спека в Італії. Фото: bbc.com/EPA

Згідно з дослідженням, це можливо в разі збереження поточних викидів в атмосферу

Якщо планета продовжить нагріватися на поточних рівнях протягом наступних 50 років, до трьох мільярдів людей у 2070 році житимуть в областях, які вважаються занадто спекотними для проживання. Про це повідомляє Національна академія наук США.

В опублікованих у дослідженні висновках зазначається, що міжнародна група археологів, кліматологів і екологів заявила: якщо викиди парникових газів, що утримують тепло, триватимуть нинішніми темпами, до 2070 року 3 мільярди людей будуть жити в умовах більшої спеки, ніж останні 6000 років.

За даними дослідження, на кожен градус потепління близько мільярда осіб будуть змушені мігрувати в холодніші райони Землі або адаптуватися до екстремальних умов спеки.

Зараз більшість населення світу проживає в районах з середньорічною температурою від 11 до 15°C. Менша кількість людей проживає в районах з температурою від 20 до 25°C, а саме в Південній Азії. На думку вчених, в таких природних умовах люди жили останні 6000 років.

За словами дослідників, до 2100 року середня температура у світі зросте на 3°C. Це може мати серйозні наслідки для вирощування продуктів, доступу до води й міжнародних конфліктів, викликаних міграцією.

При цьому наголошується, що при скороченні глобальних викидів вуглецю кількість людей, які постраждають від змін клімату, може зменшитися вдвічі.

Раніше вчені дослідили, що значно впливають на зміну клімату у світі заможні люди.

Loading...