Новини » Світ Читать эту новость на русском

Трамп запропонував Ассанжу помилування в обмін на подробиці зламу пошти демократів, – адвокатка

За словами захисниці Ассанжа, він має розкрити деталі кібератаки 2016 року

Джуліан Ассанж. 

EPA-EFE

Президент США Дональд Трамп готовий помилувати засновника WikiLeaks і викривача держтаємниць Джуліана Ассанжа в обмін на розкриття деталей щодо кібератаки на пошту комітету Демократичної партії. Про це заявила адвокатка Ассанжа Дженніфер Робінсон в суді Лондона, передає Reuters.

Зазначається, що пропозиція полягає в оприлюдненні подробиць зламу, який відбувся в 2016 році, й імен тих, хто стоїть за кібератакою. "Пропозиція, висунута конгресменом Рорабейкером, полягала в тому, що Ассанж встановлює джерело публікацій про вибори 2016 року в обмін на деяку форму помилування", – сказала Робінсон.

Як повідомляє адвокатка, вона спостерігала за зустріччю Ассанжа й тодішнім  членом Палати представників США від Республіканської партії Дейном Рорабейкром в Посольстві Еквадора у Лондоні, яка відбулася в 2017 році. Саме тоді й відбулося ймовірне озвучення відповідної пропозиції.

Відомо, що Джуліан Ассанж з 2012 року переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні, побоюючись арешту за європейським ордером, виданим Швецією у справі про зґвалтування. Зокрема, засновник WikiLeaks вважав, що Швеція може екстрадувати його до США, де Ассанжа хотіли судити за публікацію сотень тисяч секретних військових документів про операції США в Іраку і Афганістані.

Новини за темою: Колишня модель звинувачує Трампа в сексуальних домаганнях

Пізніше, 11 квітня 2019, Еквадор видворив засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа зі свого посольства. В листопаді того ж року понад 60 лікарів заявили, що Ассанжа необхідно перевести з в’язниці для особливо небезпечних злочинців Белмарш в університетську клініку, адже він може померти. 

Loading...