live

Трамп у минулому році наказав Болтону допомогти в тиску на Україну, - NYT

Дональд Трамп REUTERS

Ексрадник Трампа написав про це у поки неопублікованому мемуарі

У травні 2019 року президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп наказав вже колишньому раднику з національної безпеки Джону Болтону допомогти тиснути на Україну, щоб отримати компромат на свого опонента із Демократичної партії Джо Байдена. Про це повідомляє The New York Times, з посиланням на уривки з поки неопублікованої книги Болтона.

Згідно з повідомленням, Трамп попросив Болтона зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському, щоб переконатися, що голова держави зустрінеться з особистим адвокатом американського президента Руді Джуліані. Як написав у своїй книзі колишній радник Трампа так і не зателефонував Зеленському.

Крім того, на зустрічі в травні минулого року були присутні також виконувач обов'язків голови адміністрації Трампа Мік Малвені, Джуліані та юридичний радник Білого Дому Пет Сіполоне.

За інформацією NYT, 10-хвилинна зустріч, описана Болтоном у своїх мемуарах, є найбільш ранньою згадкою намагання Дональда Трампа тиснути на Україну задля досягнення власних політичних цілей. Досі умовною "точкою відліку" була телефонна розмова між Трампом і Зеленським 25 липня 2019 року, в якій президент США попросив свого українського колегу "зробити нам послугу".

У свою чергу Дональд Трамп заперечив, що описана Болтоном розмова мала місце.

"Я ніколи не наказував Джону Болтону організувати зустріч Володимира Зеленського з Руді Джуліані, одного з найкращих борців із корупцією в США і найбільш видатного мера в історії Нью-Йорка. Цієї зустрічі так і не відбулося", - наголосив американський лідер.

Крім того Джуліані в коментарі журналісту NYT заявив, що Джон Болтон "дещо вигадує".

"Він поводиться, наче справді негідна людина, бо ніколи не сказав мені, що проти зустрічі Джуліані з Зеленським, а потім говорив, що я бомба вповільненої дії чи щось таке",  сказав особистий адвокат Трампа.

Раніше повідомлялося, що юрист колишнього радника з питань національної безпеки президента США Джона Болтона надіслав листа депутатам, у якому заявив, що Болтон знає "багато зустрічей та розмов" щодо дій Дональда Трампа стосовно України, про які учасники розслідування досі не знають.

Пізніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заперечив заяву радника з національної безпеки президента Джона Болтона про блокування військової допомоги для України.

Нагадаємо, у вересні президент США Дональд Трамп звільнив свого радника з питань національної безпеки Джона Болтона, через те, що американський лідер категорично не згоден з багатьма із його пропозицій.

Loading...