Трамп продовжив на рік надзвичайний стан у США

Президент США Дональд Трамп Фото з відкритих джерел

Надзвичайний стан було введено в країні після терактів 11 вересня 2001 року

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп продовжив на рік режим надзвичайного стану - до 14 вересня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

"Оскільки терористична загроза зберігається, надзвичайний стан в країні встановлений 14 вересня 2001 року, і повноваження та органи, прийняті для вирішення цієї надзвичайної ситуації, повинні залишатися в силі після 14 вересня 2020 року. Таким чином, я продовжую дію НС ще на один рік у відповідь на терористичні акти", - йдеться у заяві Трампа.

Американський лідер зазначив, що повноваження, які були задіяні після введення надзвичайного стану, продовжують грати критично важливу роль для можливості Збройних сил США виконувати свої основні завдання щодо протистояння постійній загрозі тероризму на території США й у всьому світі.

Як відомо, режим НС дає президенту країни деякі додаткові юридичні повноваження, якими він може в будь-який момент скористатися.

Новини за темою: Трамп визнав, що від початку свідомо применшував загрозу коронавірусу

Нагадаємо, 11 вересня 2001 року терористи Аль-Каїди викрали чотири пасажирські авіалайнери. Два з цих літаків спрямували в будівлю Всесвітнього торгового центру, третій літак врізався в будівлю Пентагону у Вашингтоні, округ Колумбія, а четвертий літак розбився в полі у Пенсільванії. Загалом через серію терактів загинуло 2977 людей.

Трагедія 11 вересня стала поштовхом для посилення антитерористичної боротьби США та багатьма іншими державами. 

Як зазначається, з 2002 року Конгрес США ухвалив рішення відзначати 11 вересня як День патріота. У 2009 році, після затвердження акту 111-13 Загального Закону США, ця дата називається Загальнонаціональним днем служіння і пам'яті.

Раніше повідомлялося, що військова комісія в США призначила, через 20 років, на 11 січня 2021 року судове засідання щодо обвинувачених в організації терактів 11 вересня 2001 року.

Loading...