Новини » Світ Читать эту новость на русском

Трамп хотів атакувати ядерний об'єкт в Ірані, але в останній момент його відмовили, - ЗМІ

Дональд Трамп REUTERS

Трамп розірвав ядерну угоду в 2018 році

В останні тижні президентства Дональд Трамп розглядав способи вдарити по головному ядерному об'єкту Ірану, однак радники змогли відмовити його від ідеї вирішувати проблему військовим шляхом. Про це повідомляє The New York Times

Згідно з повідомленням, під час засідання Овального кабінету у минулий четвер, 12 листопада, Трамп запитав старших радників, чи є у нього можливості вжити заходів проти головного ядерного об'єкту Ірану найближчими тижнями.

Зустріч відбулася на наступний день після того, як міжнародні інспектори повідомили про значне збільшення запасів ядерного матеріалу в Ірані.

Новини за темою: Кампанія Трампа відмовилася від більшої частини позову в Пенсильванії

Ідеться про об'єкт у місті Натанз, де виявили у 12 разів більше запасів урану, ніж це передбачено розірваною рішенням Трампа у 2018 році ядерною угодою. Окрім цього, інспектори МАГАТЕ повідомили, що їх не допустили на інший ядерний об'єкт.

Як зазначається, радники Трампа, серед яких віцепрезидент Майк Пенс, державний секретар Майк Помпео, виконуючий обов'язки міністра оборони Крістофер К. Міллер та голова Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал Марк А. Міллі попередили, що удар проти об'єктів Ірану може легко перерости в більш широкий конфлікт в останні тижні президентства.

Новини за темою: У США суди відхилили низку позовів Трампа щодо голосування в трьох штатах

Після того, як Трампу описали ризики військової ескалації, посадовці вирішили, що питання вирішене. Водночас чинний президент досі може шукати силових шляхів впливу на Іран. Якщо все ж удар буде здійснено, то це зробить неможливим відновлення ядерної угоди з Тегераном новообраним президентом Джо Байденом після його вступу на посаду. 

Новини за темою: Байден готує переїзд до Білого дому попри опір Трампа

Нагадаємо, наприкінці жовтня Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції проти Ірану щодо нафтового сектору.

Loading...