Новини » Світ Читать эту новость на русском

Трамп десять років не платив податки, - NYT

Президент США Дональд Трамп Фото з відкритих джерел

Сам Трамп та його представники заперечують заяви журналістів

Президент США Дональд Трамп протягом 10 років не платив федеральний прибутковий податок. Про це йдеться у розслідуванні The New York Times.

Видання стверджує, що дослідило інформацію про податки Трампа і сотень його компаній за 20 років. Йдеться в тому числі про дані, які Трамп надав Федеральній податковій службі США.

Зокрема, у 2016 році, коли Трамп став президентом, він заплатив 750 доларів прибуткового податку і стільки ж у 2017-у. Компанії Трампа, пояснює видання, звітують про збитки, що звільняє його від виплат.

Новини за темою: Трамп закликав Байдена перевіритися на наркотики перед виборами

"Він взагалі не платив прибутковий податок протягом 10 з попередніх 15 років - в основному тому, що повідомляв, що втрачав набагато більше грошей, ніж заробляв", - йдеться у повідомленні.

Наприклад, три поля для гольфу в Європі, готель у Вашингтоні та курорт Trump National Doral Miami, якими володіє Трамп, принесли йому в цілому 150 мільйонів доларів збитку з 2010 по 2018 роки, стверджує NYT.

Декларації, які Трамп подає як президент, показують "спотворену картину його фінансового стану, оскільки вони просто повідомляють про виторг, а не про прибуток", пише видання. У 2018 році Трамп вказав в декларації, що заробив 434,9 мільйона доларів; в податковому ж звіті говориться про збиток в 47,4 мільйона доларів.

Новини за темою: В США прогнозують зростання шансів Трампа перемогти на виборах

NYT додає, що в перші два роки роботи президентом Трамп отримав дохід 73 мільйони доларів з-за кордону. Велика частина цієї суми - доходи від полів для гольфу в Шотландії та Ірландії, але деякі суми з цих 73 мільйонів - це прибуток від угод "в країнах з авторитарними лідерами або складною геополітикою", відзначає видання. Наприклад, три мільйони доларів Трамп отримав на Філіппінах, а ще один мільйон доларів - в Туреччині. Компанії Трампа, що працюють за кордоном, там же і платять податки. Так у 2017 році компанії Трампа заплатили на Філіппінах 156,8 тисячі доларів у вигляді податків, в Панамі - 15,6 тисячі доларів, а в Індії - 145 тисяч доларів.

Зі свого боку Трамп та його представники несплату податків категорично заперечують. Так, юрист Trump Organization Алан Гартен заявив NYT, що "за останнє десятиліття" Трамп заплатив "десятки мільйонів доларів прибуткового податку федеральному уряду". NYT зазначає, що Гартен, ймовірно, має на увазі не тільки чистий прибутковий податок, а й інші відрахування до федерального бюджету, в тому числі соціальні виплати.

Трамп на пресконференції назвав публікацію NYT "фейковими новинами" і сказав, що "насправді" платить податки. За словами Трампа, його податкові декларації знаходяться в стадії перевірки, і він чекає її підсумків, щоб потім оприлюднити документи. NYT нагадує, що зробити це Трамп обіцяє з 2014 року.

Новини за темою: Трамп відмовився взяти зобов'язання мирної передачі влади після виборів

Раніше повідомлялося, що племінниця президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, 55-річна Мері Трамп подала до Верховного суду штату Нью-Йорк позов, в якому звинуватила дядька у викраденні десятків мільйонів доларів, які мали дістатися їй у спадок. 

Loading...