Такого апокаліптичного вибуху я не бачила у жодному фільмі, – українка, яка проживає у Бейруті

Вибух у Лівані Reuters

Потерпілих зі столиці Лівану перевозять до інших лікарень країни, каже жінка

Після потужних вибухів у Бейруті учора ліванці були розгублені, сьогодні вони перебувають у глибокому потрясінні, проте паніки немає.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення з Бейрута повідомила українка Ірина Карапата, яка проживає у Лівані з 2007 року.

Жінка розповіла, що мешкає у монастирі на околиці Бейрута, що за 5 кілометрів від епіцентру вибуху. Ірина Карапата зазначила, що на момент тих страшних подій перебувала у будинку. З її слів, спочатку стався один вибух, після нього було відчутно, як похитується будинок, як під час землетрусу, а потім стався другий вибух, що був значно потужнішим, ніж попередній. Люди перелякалися, було чутно голоси із сусідніх будинків, що це терористична атака або що це бомбардування Ізраїлю, зазначила жінка. Проте дізнатися, що сталося, ніхто не міг – зник Інтернет. Згодом з офіційних джерел по телебаченню повідомили, що це вибухнув склад із нітратом амонію.

"Учора ми були розгублені, сьогодні ми все ж таки перебуваємо у глибокому потрясінні, тому що такого апокаліптичного вибуху я, мабуть, не бачила у жодних фільмах. Це дуже страшно. Однак сьогодні я не сказала б, що є якась паніка серед людей, попри те, що вже є відомо, що склади із зерном неможливо більше використовувати. Окрім того, склади із медикаментами також. Це, звичайно, лякає, але немає якоїсь такої паніки", – сказала Ірина Карапата.

Новини за темою: Судно з Маріуполя прямувало в Бейрут, його доля невідома, – Маріупольський порт

Жінка додала, що влада запровадила надзвичайний стан у Бейруті, проте, що саме це означає, каже вона, ще до кінця не зрозуміло. Ліванці, з її слів, почали самоорганізовуватись, релігійні організації пропонують постраждалим допомогу, зокрема, готові забезпечити житлом тих, хто залишився без даху над головою.

Ірина Карапата зауважила, що медицина Лівану перебуває на високому рівні. У країні діє страхова медицина. Проте з огляду на коронавірус цими днями лікарні Бейрута були переповнені, а після учорашніх подій ті медзаклади, які були ближче до епіцентру, були пошкоджені вибухами. Тож відомо, що пацієнтів перевозять в інші лікарні країни.

Нагадаємо, потужний вибух у ліванській столиці Бейрут пролунав 4 серпня в районі порту. Декілька кварталів міста були повністю зруйновані. За попередньою інформацією, вибухнуло 2,7 тонни нітрату амонію (аміачної селітри), які зберігали в порту без дотримання заходів безпеки.

Додамо, потужний вибух у Бейруті було чути на Кіпрі, за близько 200 кілометрів від узбережжя Лівану.

Стало відомо, що у результаті вибуху в Бейруті загинули щонайменше 100 осіб. У країні оголосили жалобу.

У МЗС України повідомили, що серед українських дипломатів постраждалих немає. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що на даний час немає інформації про постраждалих внаслідок вибуху в Бейруті українців.

Loading...