Новини » Світ Читать эту новость на русском

Світові банки роками допомагали клієнтам відмивати кошти, - файли FinCEN

BBC Україна

У період з 2000 по 2017 рік банки "відмили" 2 трлн доларів

Декілька найбільших світових банків роками допомагали своїм клієнтам відмивати кошти. Про це свідчать файли FinCEN - спеціального підрозділу по боротьбі з фінансовими злочинами в складі міністерства фінансів США, передає BBC.

Зокрема, у період з 2000 по 2017 рік банки "відмили" 2 трлн доларів. Також у документах йдеться про схеми російських олігархів через західні банки, аби обійти запроваджені проти них санкції США та ЄС.

Однак, самі по собі ці документи не є доказом порушення закону.

Документи FinCEN отримали журналісти Buzzfeed, які потім передали їх Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів. Сотні журналістів вивчили величезні масиви технічної документації, щоб оприлюднити частину діяльності, до якої банки не хотіли б привертати увагу.

Звіт про підозрілу діяльність: банк заповнює форму SAR, якщо стурбований діями будь-якого клієнта, після чого звіт відправляється до FinCEN.

Так, банки повинні знати, хто є їхнім клієнтом, та у жодному разі не допомагати своїм клієнтам відмивати гроші або переміщати фінанси в обхід чинних обмежень. Таким чином, якщо банк має докази злочинної діяльності своїх клієнтів, він повинен тимчасово зупинити переміщення їхніх грошей.

"Витік документів FinCEN допоміг зрозуміти, що банки знають про величезні потоки брудних грошей по всьому світові", - розповів Фергус Шив з Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

Новини за темою: Один з найближчих соратників президента РФ використовував лондонський банк, щоб обійти західні санкції, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що готовий помилувати засновника WikiLeaks і викривача держтаємниць Джуліана Ассанжа в обмін на розкриття деталей щодо кібератаки на пошту комітету Демократичної партії.

Loading...