live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Суд Гааги зобов'язав РФ виплатити 50 млрд дол. ексакціонерам "ЮКОСа"

Фото з відкритих джерел

Виплатити компенсацію Росію зобов'язали також "магнату у вигнанні" Ходорковському

Апеляційний суд Гааги у Нідерландах відновив розпорядження міжнародної арбітражної колегії до Російської Федерації та зобов’язав виплатити компенсацію в розмірі 50 мільярдів доларів акціонерам російської нафтової компанії "ЮКОС", у тому числі її ексглаві Михайлу Ходорковському. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, рішення про компенсацію 2014 року виніс Постійний арбітражний суд в Гаазі. Попри це через два роки місцевий суд в Нідерландах скасував його.
 
"Акціонери звернулися в Міжнародний арбітраж майже 15 років тому щодо тиску на компанію з метою довести її до банкрутства і усунути керівництво. Тепер після рішення Апеляційного суду Росія може оскаржити, звернувшись до Верховного суду Нідерландів", - йдеться у матеріалі.
 
До слова, "ЮКОС" - одна з найбільших російських нафтових компаній, яку заснував бізнесмен Михайло Ходорковський, який був засуджений за "фінансові злочини" в РФ.
 
Після чого, у 2003 році, після арешту російського бізнесмена, розпочалася справа "ЮКОСа". Тоді Ходорковський та інші його прихильники заявляли, що звинувачення проти нього нібито сфабриковані Кремлем, щоб "покарати за непокору" президенту Росії Путіну.
 
А через деякий час Росія через аукціон продала актив нафтової компанії та оголосила ЮКОС банкрутом. У той же час Ходорковський після арешту у 2003 десять років провів за ґратами, після чого "був помилуваний Путіним" та покинув територію РФ. А його діловий партнер Платон Лебедєв, якого тоді також засудили, був звільнений у січні 2014 року.
 
Так, згідно з постановою Європейського суду з прав людини, Ходорковському і Лебедєву було відмовлено у праві на справедливий судовий розгляд.
 
Нагадаємо, нещодавно Кримінальний Суд у Гаазі опублікував щорічний звіт щодо результатів попередніх розслідувань, зокрема за позовом України проти Російської Федерації.
Loading...