США звинуватили китайських хакерів, які "націлилися" на дані досліджень COVID-19

BBC

Наразі не повідомляється, чи змогли зловмисники отримати дані щодо COVID-19

Міністерство юстиції Сполучених Штатів висунуло звинувачення двом хакерам, які співпрацюють з китайським урядом, через те, що вони викрали дані у різних компаній, зокрема і тих, які працюють над розробкою вакцини від COVID-19. Про це повідомляє АР.

Згідно з повідомленням, у документі не йдеться про звинувачення двох китайських хакерів у фактичному отриманні коронавірусних досліджень, однак у документі наголошено, наскільки наукові інновації стали головною ціллю для закордонних урядів та злочинців, які хочуть дізнатися, як розвиваються американські компанії під час пандемії. Хакерам висунули звинувачення в крадіжці комерційної таємниці та шахрайстві. 

Як зазначається, зловмисники досліджували вразливості в комп'ютерних мережах біотехнологічних фірм та компаній, які розробляли вакцини, набори для тестування та досліджували противірусні препарати. Загалом вартість викрадених даних оцінюють у сотні мільйонів доларів. 

Новини за темою: Хакери Evil Corp атакували американські компанії через співробітників, які працювали дистанційно

За словами прокурорів, хакери Лі Сяою та Донг Джаджі, які були одногрупниками в коледжі, працюють разом вже протягом 10 років. Також зазначається, що вони викрали інформацію не тільки для власного збагачення, але й дослідження та технології, які можуть бути корисні китайському уряду. 

Під час багаторічної роботи хакери обирали своїми цілями компанії, які займаються фармацевтикою, сонячною енергетикою та медичним обладнанням. Окрім цього, жертвами китайців стали також політичні дисиденти, активісти та духовенство в США, Китаї та Гонконгу. 

Новини за темою: Помпео засудив спробу Китаю вкрасти результати американських досліджень коронавірусу

Нагадаємо, нещодавно Британський Національний центр кібербезпеки (NCSC) заявив, що хакери, які підтримуються російськими спецслужбами, намагаються вкрасти дослідження щодо вакцини та лікування коронавірусу COVID-19 з академічних і фармацевтичних установ у всьому світі. 

 

Loading...