США замовили у Northrop Grumman високоточну ядерну ракету замість "Мінітмен-3"

Наразі на озброєнні США знаходяться ракети Minuteman III Фото з відкритих джерел

Ракета буде володіти підвищеною точністю, збільшеною дальністю і поліпшеною надійністю

Американська корпорація Northrop Grumman виграла тендер на створення нової міжконтинентальної балістичної ракети для стратегічних ядерних сил США. Компанія залишилася єдиною учасницею конкурсу після того, як в липні з нього вийшла корпорація Boeing. Про це повідомляє ВВС News Русская служба

Так, згідно з контрактом, Northrop Grumman повинна розробити повністю нову ракету на зміну єдиній наземній МБР LGM-30 "Мінітмен-3" розробки і виробництва корпорації Boeing, яка наразі перебуває на озброєнні у Сполучених Штатах.

До слова, "Мінітмен-3" була створена ще в 1970-х роках, відтоді неодноразово модернізувалася. Очікується, що вона прослужить приблизно до 2030-х років. Загалом триступенева ракета здатна нести три боєголовки, однак наразі їхня кількість скорочена до однієї.

Новини за темою: Кошмар для танків НАТО: В Росії представили надзвукову ракету "Гермес"

Тоді як контракт з Northrop Grumman вартістю 13,3 млрд доларів передбачає створення нової міжконтинентальної балістичної ракети до лютого 2029 року. Наразі її характеристики невідомі, однак глава командування глобальних ударів ВПС США Тім Рей наголосив, що ракета повинна володіти "підвищеною точністю, збільшеною дальністю і поліпшеною надійністю".

Зазначається, що наразі Northrop Grumman вже будує перший прототип стратегічного бомбардувальника B-21 Raider, який повинен бути прийнятий на озброєння у 2025 році.

Нагадаємо, нещодавно США провели успішне випробування міжконтинентальної балістичної ракети "Мінітмен-3", яка може оснащуватися ядерними боєголовками. Вона подолала відстань майже у 7 кілометрів. 

Loading...