live

США заявили, що виходять із Угоди про відкрите небо через порушення зі сторони РФ

Такий крок спричинений тим, що Росія обмежила можливість польотів над певними територіями

Фото з відкритих джерел

Адміністрація президента Сполучених Штатів попередила своїх міжнародних партнерів про те, що США виходять із Угоди про відкрите небо. Про це повідомляє АР

Згідно з повідомленням, минулої осені Дональд Трамп наказав переглянути витрати та переваги участі США в Угоді про відкрите небо, що передбачає для її учасників можливість здійснювати мирні польоти над територіями один одного для взаємного контролю над озброєннями.

Через вісім місяців обмірковувань чиновникам стало зрозуміло, що більше не в інтересах Америки залишатися стороною договору, тому США повідомили іншим членам договору, що офіційно вийдуть через півроку.

Як зазначили в адміністрації, саме порушення російською стороною є основною причиною відмови США від участі. Американські чиновники заявили, що Росія обмежила польоти над Москвою та Чечнею, а також поблизу Абхазії та Південної Осетії. Окрім цього, російські обмеження ускладнюють проведення спостережень у Калінінграді.

Вищі посадові особи в адміністрації президента США стверджують, що Росія використовує незаконні обмеження польоту над грузинським кордоном на підтримку своєї пропагандистської розповіді про те, що окуповані Росією анклави Грузії є незалежними країнами.

Новини за темою: Пентагон звинувачує Росію у порушенні угоди про "відкрите небо"

Нагадаємо, нещодавно члени Конгресу Сполучених Штатів Америки закликали провести розслідування зв'язків уряду Грузії з Російською Федерацією

Loading...