Новини » Світ Читать эту новость на русском

США утилізували поставлені Росією 45 апаратів ШВЛ

Фото з відкритих джерел

Їхня функціональність перебувала під питанням

Федеральне агентство з управління в надзвичайних ситуаціях (FEMA) США здійснило утилізацію 45 апаратів ШВЛ, поставлених раніше в цьому році Росією для допомоги США в боротьбі з коронавірусом, повідомило видання Buzzfeed з посиланням на співробітника FEMA.

"Пожертвувані ШВЛ, (функціональність яких — ред.) перебувала під питанням, були утилізовані відповідно до норм утилізації небезпечних відходів, встановленими Управлінням загальних служб США й Агентством з охорони навколишнього середовища", — сказав неназваний співробітник FEMA.

Разом із тим, за інформацією Buzzfeed, невідомо, коли саме була проведена утилізація. Видання нагадує, що 1 квітня в Нью-Йорк прибув російський літак з медичним обладнанням на суму приблизно в $ 1 млн, яке, зокрема, містило ШВЛ "Авента-М". Також в рамках домовленостей Вашингтона та Москви США направили в РФ військовий борт з медичним вантажем на суму в $ 5,6 млн.

Отримані США ШВЛ були розподілені між лікарнями Нью-Йорка і штату Нью-Джерсі, проте ніколи не використовувалися. За даними Buzzfeed, згодом з'ясувалося, що апарати "Авента-М" потребують адаптери для підключення до американських електромереж, а в лікарнях адаптерів не виявилося. Крім того, ці ШВЛ були поставлені російською компанією, яка до цього потрапила під санкції США.

Також, зазначає Buzzfeed, апарати ШВЛ цієї моделі спровокували пожежі в російських лікарнях. Після цього в травні в США ці апарати були відправлені на склад.

Зазначимо, що апарати ШВЛ "Авента-М" використовувалися для надання медичної допомоги пацієнтам в міській клінічній лікарні імені Спасокукоцкого в Москві та в лікарні Святого Георгія в Санкт-Петербурзі, де сталися пожежі 9 і 12 травня, в результаті яких загинули шестеро осіб. Перевірка показала, що в обох випадках в лікарнях загорілися ШВЛ.

Після цього Росздравнадзор призупинив обіг апаратів "Авента-М", вироблених з 1 квітня 2020 року.

Новини за темою: США не будуть використовувати російські апарати ШВЛ

Нагадаємо, раніше Сполучені Штати Америки отримали гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом COVID-19 від інших країн, зокрема, від Китаю та Росії. Американський президент Дональд Трамп назвав дії Російської Федерації "дуже милими".Loading...