США скасували візи для понад тисячі китайських студентів через указ Трампа

Фото з відкритих джерел

Указ видали 29 травня через наступ Китаю на демократію в Гонконзі

Сполучені Штати протягом останніх трьох місяців скасували візи для понад тисячі громадян КНР через указ президента Дональда Трампа щодо припинення в'їзду китайських студентів та дослідників, які можуть нести ризики для безпеки США. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 

Згідно з повідомленням, у 2018-2019 роках до американських університетів вступили близько 370 тис. студентів з Китаю, що є найбільшим показником серед іноземних країн. Водночас американські посадовці стверджують, що протягом останніх років спостерігається ріст випадків шпигунства зі сторони Китаю. Окрім цього, США також звинувачують Китай у нечесному веденні бізнесу й намаганнях викрасти дані про дослідження щодо коронавірусу.

Новини за темою: Китай планує подвоїти арсенал ядерної зброї, – Пентагон

Як зазначається, у Державному департаменті завили, що США будуть і надалі вітати на своїй землі студентів з Китаю, однак тих, які не виконуватимуть завдання в інтересах Комуністичної партії Китаю. Наразі ж візи забрали в окремих студентів, пов'язаних з китайською військовою термоядерною програмою. 

Слід зауважити, що в червні Китай заявляв, що рішуче виступає проти будь-яких кроків США щодо обмеження навчання китайських студентів та закликав Вашингтон робити більше для зміцнення взаємного обміну та взаєморозуміння.

Новини за темою: Американське посольство відновило видачу віз для студентів з України

Нагадаємо, у серпні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив про готовність розглянути можливість роз'єднання економік США та Китаю.

Loading...