США розглядає введення заходів проти РФ через можливу змову з талібами

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі Reuters

У Пентагоні переконані, що РФ співпрацювала з "Талібаном", однак конкретних доказів не мають

У Міністерстві оборони США розглядають введення заходів проти Росії у разі підтвердження інформації про те, що Москва платила талібам за вбивство американських солдатів в Афганістані. Про це повідомляє DW.

"Ми з'ясуємо, чи це правда. І якщо це правда, ми уживатимемо заходів", - заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі 9 липня.

Однак, про які саме заходи можуть застосувати, у США не уточнили. 

За словами Міллі, Вашингтон протягом декількох років мав інформацію про підтримку Росією афганських груп, які виступають проти уряду в Кабулі. Однак, голова комітету зауважив, що США не мають конкретних доказів, в тому числі розвідувальних даних, які б задали напрямок пошуку.  

Новини за темою: Трамп відреагував на інформацію у ЗМІ про російську підтримку талібів

Те ж саме підтвердив міністр оборони Сполучених Штатів Марк Еспер, який доповів, що наразі жодна американська розвідувальна служба не змогла перевірити ці дані.

До слова, 26 червня газета The New York Times випустила статтю з посиланням на неназваних співрозмовників. У цьому матеріалі йшлося про те, що Росія таємно пропонувала талібам гроші за вбивства військових США. Суму винагороди не називали. Цю інформацію оприлюднили також The Washington Post і The Wall Street Journal.

Пізніше й інші ЗМІ почали доповідати про те, що Трампу доповіли про ці висновки розвідки у березні 2020 року.

Новини за темою: Змова росіян з талібами: Москва виплачувала винагороди за вбивство американських солдатів?

Через декілька днів The New York Times, посилаючись на три неназвані джерела в спецслужбах, розповіла про великі перекази грошей, які, як припускає видання, можуть бути пов'язані з цією операцією. Зокрема, йдеться про перехоплені дані переказів з одного з банківських рахунків, контрольованих російською військовою розвідкою, на рахунок, пов'язаний з талібами.

До слова, МЗС Росії назвало статтю "фейком", а "Талібан" виступив із спростуванням даних, які містяться в матеріалі.

Нагадаємо, наприкінці червня у Конгресі США закликали Вашингтон ввести нові санкції проти Російської Федерації через нібито теракти проти американських військових і сил коаліції в Афганістані. Loading...